1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Başkan Yaşar’dan İnşaat Denetimi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye inşaatlarını denetledi.

baskan-yasardan-insaat-denetimi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye inşaatlarını denetledi. Varlık Mahallesi’ndeki ek hizmet binası, Batıkent’teki spor kompleksi ve içinde cemevinin de yer alacağı Batıkent Kültür Merkezi’nin inşaatlarındaki son durumla ilgili bilgi alan Yaşar, “Amacımız, Yenimahalle’ye kalıcı eserler bırakmak. Dönem sonunda yarım kalan bir proje olmayacak” dedi.

Varlık Mahallesi’ndeki Belediye Ek Hizmet Binasının en geç önümüzdeki 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Başkan Yaşar tarafından da yakından takip edilen inşaatta sona yaklaşılmış durumda. Yenimahalle Belediyesi bu bina ile belediye hizmetlerini ve içerisinde yapılacak sağlık ocağı ile sağlık hizmetlerini vatandaşların ayağına getirmeyi amaçlıyor. Ek hizmet binasında, özellikle ev hanımları tarafından yoğun ilgi gören Yenimek kursları da verilecek.

Ayrıca göçmen vatandaşların yoğunlukta olduğu Varlık Mahallesi’nde yapılan bina içerisinde Göçmen Vatandaşlara Yardım Derneği’nin Ankara Şubesi için yer ayrılacak. 12 bin nüfuslu Varlık Mahallesi’nin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan göçmenler, sosyal aktivitelerinin yanı sıra yurtiçindeki ve yurtdışındaki taşınmazları ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecekleri bir merkeze sahip olacaklar. Belediye daha önce bu şubenin hizmete açılması için dernek ile karşılıklı protokol imzalamıştı.

Yapımı devam eden Batıkent Kültür Merkezi’ndeki çalışmaların da sonuna gelindi. Kültür Merkezi’nde kreş ve dernek odalarının yanı sıra 250 kişilik bir yemek salonu yer alacak. Ayrıca kültür merkezinde Alevi vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirebilecekleri modern bir cemevi hizmete açılacak. 300 kişilik olarak planlanan salonun yer alacağı merkezin, önümüzdeki Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor.

Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde yapılması planlanan spor merkezi için ayrılan alandaki çalışmalara da 5 bin metrekarelik inşaat alanında kazılan temel ile başlandı. Spor merkezinde fitness salonunun yanı sıra üzeri açılıp kapanabilen olimpik bir yüzme havuzu yapılması planlanıyor.

İnşaatları ziyaretlerinde yaptığı açıklamada Yaşar, başkanlığı döneminin sonunda hiçbir projenin yarım kalmayacağını belirterek, “Amacımız, Yenimahalle’ye kalıcı eserler bırakmak. Yapımı devam eden projeler tamamlandığında bölgenin ihtiyacına çok büyük ölçüde cevap vermiş olacağız” dedi. –

İHA – ANKARA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418