1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Diyarbakır’a 5 Yıldızlı Tatil Köyü

Diyarbakır’ın kaplıcalarıyla tanınan Çermik İlçesi’nde 5 yıldızlı termal tatil köyü kuruluyor.

diyarbakira-5-yildizli-tatil-koyu

Hamzalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öner, Güneydoğu’yu bir cazibe merkezi olarak gördüğünü belirterek, “Projenin ilk ayağını öz kaynaklarımızla yapacağız. Bunu tutarı yaklaşık 20 milyon dolar. Bu proje 300 bin metrekarelik bir proje. İlk etabı 30 bin metrekaresinden oluşuyor. Projenin toplamı 200 milyon dolar. Biz burayı 10 etapta bitirmeyi düşünüyoruz. Bunun için teşvik almadık” dedi.

Hamzalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öner, Diyarbakır’ın kaplıcalarıyla tanınan Çermik İlçesi’nde 5 yıldızlı ‘Halinamin Termel Tatil Köyü’ kuracaklarını açıkladı. Ömer’in Diyarbakır’da projeyi tanıtmak için düzenlediği basın toplantısına Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu da katıldı. Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Bedirhanoğlu, “Tabi bölgemizde tarihi bir süreç yaşıyor. Bölgemizin önemli potansiyelleri var. Ve bu potansiyellerimizin önümdeki dönemlerde ekonomik değer olarak hayatımıza katkı sunması bakımından ciddi yatırımlar gelecek” dedi.

‘GÜNEYDOĞU’YU CAZİBE MERKEZİ GÖRÜYORUM’

Hamzalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öner, projeye 2011 yılında karar verdiklerini ve artık somut aşamaya geldiklerini söyledi. Öner şöyle konuştu:

“Biz burda kaplıca termal köyü kuruyoruz. Bu projenin büyük bölümü devre mülkten ibaret. Benim bu konuyla ilgili hiçbir tedirginliğim yok. Güneydoğu’yu bir cazibe merkezi olarak görüyorum. Projenin ilk ayağını öz kaynaklarımızla yapacağız. Bunu tutarı yaklaşık 20 milyon dolar. Bu proje 300 bin metrekarelik bir proje. İlk etabı 30 bin metrekaresinden oluşuyor. Projenin toplamı 200 milyon dolar. Biz burayı 10 etapta bitirmeyi düşünüyoruz. Bunun için teşvik almadık. Arazi tahsisi almadık. Arazi kendi arazimiz.”

Kaplıcaları ile tanınan Diyarbakır’ın Çermik’e 10 etapta tamamlanması planlanan 5 yıldızlı termal tatil köyünde devre mülk, kaplıca, SPA merkezi, aquapark, çocuk eğlence merkezi, hayvanat bahçesi, AVM, sağlık merkezi, ibadethaneler (cami, sinagog, cemevi, kilise) ve 5 yıldızlı kongre ve otel yer alacak.

Kaynak: DHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

TOKİ, 130 İşyeri İle 91 Konutu Satışa Çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 16 ilde 130 işyeri ile 20 …