1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bir Gece Konaklamanın Bedeli 85 Bin TL!

İstanbul’un tarihi manzarasına nazır kurulan lüks otellerin kral dairelerinin fiyatları, 35 bin avroya kadar çıkabiliyor.

bir-gece-konaklamanin-bedeli-85-bin-tl

Son yıllarda yatak sayısının hızla artış gösterdiği İstanbul’da bulunan otellerdeki kral daireleri de özellikleri ve fiyatları ile dikkati çekiyor.

İstanbul Boğazı’nda hizmet veren Çırağan Palace Kempinski Oteli’nde, biri otelin saray kısmında olmak üzere toplam üç kral dairesi bulunuyor.

Saray kısmındaki “Sultan suit” için özel helikopter transferi imkanının da sağlandığı kral dairesinin genişliği, 400 metrekare. Sultan suitin fiyatı, KDV hariç, 30 bin avro.

Diğer iki kral dairesinin fiyatı ise KDV hariç 11 bin 500 avro.

“Suitlerin sultanı” olarak anılan kral dairesi, görkemli İstanbul Boğazı’nın panoramik manzarasının izlenebileceği, Avrupa’nın en büyük suitlerinden birisi konumunda bulunuyor.

Çırağan Palace Kempinski Oteli’nin “Sultan Suiti”nde konaklayan misafirlere, helikopter transferi hizmeti de veriliyor.

Açılışı geçen günlerde yapılan Beşiktaş’taki Shangri La Bosphorus Oteli’nin “Sangri La Suit” olarak isimlendirdiği kral dairesinin fiyatı ise 25 bin avro olarak belirlendi.

Haziran ayının sonunda açılması planlanan kral dairesi, 254 metrekare genişliğinde. Terası da bulunan dairede 2yatak odası bulunuyor.

Beşiktaş’taki Four Seasans Oteli’nde”Atik Paşa Suit” isimli kral dairesinin büyüklüğü 350 metrekare civarında. Boğaz manzaralı, oturma, yemek ve yatak odasına sahip kral dairesinin fiyatı, 23 bin avro artı KDV.

Conrad Oteli’nin kral dairesi 15. katta

Conrad Oteli’nde, gününe göre fiyatları 9 bin ile 17 bin lira arasında değişiklik gösteren kral dairesinde, misafirlere günlük hazırlanan özel VIP arajmanı sunuluyor. Otelin 15. katındaki kral dairesinin içinde jakuzi de yer alıyor. Oteldekitek kral dairesi olan 100 metrekarelik oda, aynı zamanda geniş bir terasa sahip.

Yoğunluğa göre fiyatı değişiklik gösteren Swiss Otel’in 230 metrekarelik kral dairesinin ücreti ise 5 bin 330 avro. Oteldeki 2 kral dairesi de boğaz manzarasına sahip.

Eski Türk filmlerinin vazgeçilmez oteli

Eski Türk filmlerinin değişmez oteli, Trabya sahilindeki Grand Tarabya Oteli’nde kral dairesinin fiyatı, KDV hariç 10 bin 500 avro. Fiyatı otelin yoğunluğuna göre değişiklik gösteren kral dairesinin büyüklüğü, 264 metrekare. Müşteriler, kral dairesinin terasında muhteşem İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkarıyor. Odada jakuzi de bulunuyor.

Ritz Carlton Oteli’nde şömine keyfi

Four Seasons Sultanahmet Oteli’nin kral dairelerinin fiyatları da gününe göre değişiklik gösteriyor. “Saint Sophia” ve “Marmara Suit” isimlerinde iki kral dairesinde, yatak ve oturma odası yer alıyor. 130 metrekarelik odaların fiyatı, 5 bin 500 avro.

Ritz Carlton Oteli’nde bir tane kral dairesi bulunuyor. KDV hariç 7 bin avro olarak satışa sunulan kral dairesi, 240 metrekare genişliğinde ve içerisinde mutfak, yemek ve çalışma odaları ile salonun dışında, şömine ve jakuzi bulunuyor.

“Hürrem Sultan” isimli daire 4 bin 200 dolar

İstanbul’daki en güzel butik otellerden biri olan Ortaköy’deki Les Ottomans Oteli’nin kral dairesinin fiyatı, KDV hariç 4 bin 200 dolar. Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan’ın isminin verildiği kral dairesi, sahip olduğu boğaz manzarasıyla dikkati çekiyor. Dairenin büyüklüğü de 146 metrekare.

The İstanbul Edition Oteli’nin tek kral dairesinin fiyatı, KDV hariç 7 bin 500 avro.

Taksim’deki The Marmara Oteli’nin 78 metrekarelik kral dairesinin fiyatı, KDV hariç 1250 avro.

Ceylan Intercontinental Oteli’nin kral dairesinin fiyatı KDV hariç 5 bin avro.Büyüklüğü 200 metrekare olan iki kral dairesinde, sauna ve Türk hamamının yanı sıra jakuzi de yer alıyor.

Wyndham İstanbul Kalamış Oteli’nin ise bir kral dairesi bulunuyor.2 bin 500 Avro’dan satılan kral dairesi 150 metrekare genişliğinde ve Kalamış marina manzarasına sahip.

Haliç manzarasıyla dikkati çeken Pera Palas Oteli’nde 2 kral dairesi bulunuyor. 150 metrekare genişliğindeki kral dairesinin fiyatı, KDV hariç 3 bin 500 avro. Otelin kral dairesinin fiyatı doluluk oranına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Martı İstanbul’un kral dairesi KDV hariç 2 bin 500, Maslak Sheraton’un 1500 avro ve Dedeman Otel’in bin avro.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Devi Koçoğlu İnşaat’a Kayyum Atandı!

Türkiye’nin ikinci büyüğü olacak Çukurova Havalimanı ve Manisa ile İzmir arasını 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli …