1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bakan Bayraktar’dan Yeni Yıl Mesajı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yayınlanan yeni yıl mesajında özellikle kentsel dönüşüm vurgulanıyor..

bakan-bayraktardan-yeni-yil-mesaji

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yeni yıl sebebiyle yayındığı kutlama mesajı şu şekilde:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, ülkemizin ve insanımızın geleceği için, büyük bir dönüşümü gerçekleştirmek üzere yola çıkmış bulunmaktayız. Bu dönüşümü, vatandaşlarımızla birlikte, el ele vererek gerçekleştireceğiz. Başbakanımızın öncülüğünde, 5 Ekim’de İstanbul’da tüm Türkiye’yi yeniden şekillendirecek imar hareketini başlattık. 35 ilde aynı anda, dönüştüreceğimiz 3 bin 169 binanın yıkımını gerçekleştirdik. 26 Aralık’ta Sincan’da yeni bir hız kazandırdığımız dönüşümü, dalga dalga tüm Türkiye’ye yayacağız.

Seferberlik ruhuyla başlatıp devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarımızla, riskli olduğu tespit edilen binaların yerine; çevreyle uyumlu, enerjiyi savurmayan, estetik özellikler taşıyan ve sağlam binalar yapacağız. Bakanlık olarak, kentsel dönüşümü başarmayı; ülkemize ve gelecek nesillere karşı bir borç bilmekteyiz. Bu büyük dönüşüm hareketimizin hedeflediği “yaşanabilir bir çevre ve marka şehirler”de; mutlu insanların hayat sürdüğü bir Türkiye temennisiyle, 2013 yılının şehirlerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, yeni yılınızı en içten duygularımla tebrik ediyorum.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bakanlıktan Vatan Gazetesi’ne Yalanlama!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, dün Vatan Gazetesi’nde ”Milli Parklar imara açılıyor” başlığı ile yayınlanan …