1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

‘Mekke Metrosu’ Projesi Onaylandı!

Mekke’de yapılması planlanan 16 milyar dolarlık metro projesi, Suudi Arabistan Şura Meclisi tarafından onaylandı. Metro yapımı için toplam 1800 ev, iş yeri ve bina yıkılacak.

mekke-metrosu-projesi-onaylandi

Şura Meclisi tarafından onaylanan proje çerçevesinde, istimlak edilecek alandaki binaların kiraya verilmemesi yönünde uyarı yapıldı. İstimlak edilecek taşınmazların bedellerinin ödenme işlemleri devam ederken, Mekke metrosunun Medine-Mekke hızlı tren projesiyle birleştirileceği kaydedildi.

Metro istasyonlarının inşa edileceği bölgeler, Ecyad bölgesindeki eş-Şuheda Otel, Medfaa Dağı, Gazze bölgesindeki Şuab Amir ve Misfele bölgesi olarak belirlendi.

Projenin tamamlanmasıyla Arafat, Müzdelife ve Mina şeytan taşlama bölgesi Cemarat arasındaki el-Meşair tren projesi, Mekke metrosu ile birleşecek. Böylece hacı adaylarının Mekke’den, Arafat, Müzdelife ve Mina’ya ulaşmaları kolaylaşacak.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Üç Kamu Bankasından Korona Destek Paketi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, virüs salgınına ilişkin önlemler alındığını duyurdu. Buna göre, bankalar firmalara …