1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

42 Konut İçin 200 Müracaat

TOKİ ile İl Özel İdaresi işbirliğince Arızlı’da bulunan iki oda, bir salon 85 metrekare büyüklüğündeki 42 konut, Uluslararası Gençlik Merkezi’nde kura yoluyla sahiplerini buldu.

42-konut-icin-200-muracaat

42 aile, 8 bin TL peşinat bedelini yatıracak ardından 53 bin ile 83 bin TL arasında değişen konut fiyatını 180 ay vade ile ödeyecek.

Başbakanlık Toplu Konut Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Kocaeli Valiliği İl Özel İdaresi işbirliğinde Arızlı’da bulunan 135 konuttan geriye kalan 42 konut için 200 başvuru yapıldı. Kura yoluyla yapılan çekilişte, 42 şanslı isim 2 oda 1 salon ve 85 metrekare büyüklüğündeki konutlarını almaya hak kazanırken, ismi okunmayan 159 ailenin umutları bir sonraki kuraya kaldı.

Bodrum, zemin ve ara kattan oluşan konutları almaya hak kazanan isimler, 8 bin TL peşinat bedelini yatıracak ve konut parasını 180 ay vade ile ödeyecek. Törene katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Burhan Erez, konut fiyatlarının 53 bin ile 83 bin TL arasında değiştiğini kaydetti.

42 hak sahibinin yanı sıra 42 de yedek hak sahibinin çekildiği kurada konuşma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Burhan Erez, şöyle konuştu: “Düşük gelirli vatandaşlarımız Arızlı’da bulunan 42 konutun sahibi olacak. Böylece İl Özel İdaresi’ne başvuran 201 başvurudan yüzde 20’si bugün konut sahibi olacak. Gönül isterdi ki ihtiyacı olan herkese konut verme şansı olsun ancak bu gerçekçi bir yaklaşım olmuyor.”

Konuşmanın ardından yapılan kurada ismi çıkanlar, çocuklarıyla birlikte daire ve blok seçimi yaptı.

Kaynak: İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çanakkale Köprüsü, Gayrimenkul Emlak Villa Daire Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine …