Reklamı Kapat

Sağlık Kampusu İçin Dev Beton Tesisi

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Dünyanın en büyük hastane projeleri arasında yer alan yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasiteli Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampusu’nun inşası için proje alanına mobil hazır beton üretim tesisi kurulacak.

saglik-kampusu-icin-dev-beton-tesisi

Yaklaşık 6 milyon liralık yatırımla hazır beton üretim tesisinde saate 900 ton beton üretecek. Tesis kapsamında üretilecek beton, sadece proje inşaatında kullanılacak. Tesisin, inşaat alanı içinde yer alması, zaman açısından ve ekonomik açıdan tasarruf sağlayacak. İki beton santrali faaliyette iken aynı kapasiteye sahip bir beton santrali yedekte bekletilecek. Diğer beton santrallerinin arızası durumunda veya inşaat işlemlerinin yoğunluğuna göre yedek santral devreye girecek.

9 HASTANEDEN OLUŞUYOR
Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampusu 1 milyon 400 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Kampuste bölge hastane, kalp damar hastalıkları, ortopedi ve nörolojik bilimler, onkoloji, kadın doğum, çocuk, rehabilitasyon, psikiyatri ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri olmak üzere 9 farklı daldan oluşan hastane yer alacak. Kampustaki yatak kapasitesi 3 bin 566’yı bulacak. Kampus içerisinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi, kongre merkezleri ve ticari alanlar, Yüksek Teknoloji Merkezi ve Ar-Ge Merkezi yer alacak.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje