Reklamı Kapat

Saf GYO, Karının Yüzde 20’sini Dağıtacak!

Editör: SerMimar Tarih: 21 - Aralık - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Saf GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, kâr odaklı bir şirket olacaklarını ve her yıl kârın en az yüzde 20’sinin yatırımcılara dağıtılacağı bir strateji izleyeceklerini söyledi. Ödenmiş sermayesi 886.6 milyon lira olan Saf GYO’nun piyasa değeri İMKB’deki hisse fiyatına göre 1.2 milyar lira ‘seviyesinde bulunuyor. Yaptığı söyleşide Çelik, “Bilanço kârımıza odaklı olacağız… Kesinlikle kârımızın yüzde 20’sini dağıtacağız. Bunun üstü yönetim kurulu kararına bağlı” dedi.

Çelik’in verdiği bilgiye göre, yaklaşık 1.5 milyar lira büyüklükteki Akasya Acıbadem projesinde birinci ve ikinci etaptan elde edilecek kâr 2011 bilançosuna yansıyacak. Çelik, “Acıbadem projemizdeki konutların teslimatı devam ediyor. Bu projedeki 2 etaptan elde edilecek kâr 2011 bilançosuna yansıyacak. Orada yüksek bir kârımız var. Bu yılın sonunda bilançomuza intikal etmiş olacak” dedi, ancak bir rakam vermedi.

Milyar TL’lik projelere yoğunlaşacak
Akasya Acıbadem projesi kapsamında bulunan AVM’ nin kira gelirlerinin de 2013 yılından itibaren bilançoya yansımasını beklediklerini söyleyen Çelik, “2013 itibariyle AVM’den de 40 milyon dolarlık kira geliri bilançomuza yansımaya başlayacak” diye konuştu. Saf GYO’nun bundan sonraki süreçte büyük ve karma yapıdaki projelere odaklanacağını belirten Çelik, “Önümüzdeki dönemde de karma projeler üzerine yoğunlaşacağız. Küçük projelerle ilgilenmeyeceğiz. Acıbadem projemiz yaklaşık 1.5 milyar liralık bir proje. Geliştireceğimiz diğer projeler de bu boyutlarda olacak. Birkaç yüz milyon liralık projelerle ilgilenmeyeceğiz. Seçici olacağız” diye konuştu.

Dünya

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje