Reklamı Kapat

Pekdemir İnşaat’tan Kocaeli’ye Konut Projesi

Editör: SerMimar Tarih: 14 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli’de konut projesine başlıyor. Mart ayında lansmana çıkacak 936 konutluk proje aynı zamanda kentin en büyük markalı konut projesi olacak.

pekdemir-insaattan-kocaeliye-konut-projesi

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, düzenlediği basın toplantısında, Başiskele projesinin, bölgenin en büyük markalı konut projesi olacağını vurgulayarak, “Türkiye’nin en köklü inşaat şirketleri arasında yer alan ve kesintisiz olarak 69 yıldır faaliyette bulunan şirketimiz için bu proje 70’inci yılımızın gurur projesi olacak.” dedi.

Pekdemir’in Kocaeli halkı başta olmak üzere bölge halkı tarafından yakından bilinen ve tanınan bir marka olduğuna dikkat çeken Pekdemir, şöyle konuştu: “69 yıllık tarihimizde Kocaeli başta olmak üzere, aralarında İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Konya’nın da bulunduğu pek çok kentte önemli projelere imza attık. Tüm projelerimizde müşteri memnuniyetine odaklandık ve kalitemizden ödün vermedik. Yaptığımız bağımsız araştırmaların da gösterdiği üzere, Pekdemir markası bölgemiz insanı için kalite ve güvenin ifadesi olarak kabul ediliyor. Biz şimdi Pekdemir kalitesini, son derece ekonomik fiyatlarla geniş kitlelere yayacak, Pekdemir güvencesiyle bine yakın aileyi konut sahibi yapacağız. Bu bizler için paha biçilemez gurur ve mutluluk vesilesidir.”

Sadece oturmak amaçlı değil yatırım amaçlı konut satın almak isteyenlere de önemli fırsat sunacaklarını ifade eden Pekdemir, tamamı 4 kattan oluşacak sitenin, yüzde 75 yeşil alanı, estetik mimari yapısı, geniş rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları, sosyal donatılarıyla gerçek bir yaşam alanı haline geleceğinin altını çizdi.

Başiskele projesinin, bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanmış bir proje olduğunu vurgulayan Mert Pekdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başiskele projesi tasarlanmadan önce yapılan anket çalışmalarıyla bölge halkının nasıl bir konutta oturmak istedikleri, oturacakları konutun kaç katlı olmasını istedikleri, lokasyon tercihleri, konut büyüklüğü ve oda sayısı tercihleri, sosyal donatı beklentileri, satın alma gücü, aidat tutarının ne kadar olmasını istedikleri, site yönetimi konusundaki yaklaşımları vb. tek tek belirlendi. Dolayısıyla Başiskele projesi, halka sormadan masa başında üretilen bir proje değil, bilimsel çalışmalarla halkın nabzını tutan, halkın ihtiyaç ve beklentilerine en uygun proje olarak şekillendi. Projenin tüm alt unsurları da bu beklentiler dikkate alınarak hazırlandı.”

Pekdemir, satış fiyatını bölge halkının beklentileri doğrultusunda belirlemelerinin yanı sıra aylık aidatların da aynı beklentiler dikkate alınarak olabildiğince düşük tutulacağını ifade etti. Pekdemir, “Başiskele projesi, Pekdemir kalite ve güvencesi, düşük lansman fiyatı, aidatı yükseltmeyen ama yaşam kalitesini artıran yönetim anlayışıyla, yaşayanlara güvenli, kaliteli, ekonomik bir yaşam alanı oluştururken, özellikle lansman döneminde konut satın alacak yatırımcılar için yatırım değeri yüksek bir proje olacak.” dedi.

Mart ayında lansmanı yapılıp inşasına başlanacak projede, 2+1, 3+1, 4+1’lerden oluşan 6 farklı tipte daire bulunuyor. Başiskele projesi, 2015 yılında tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje