1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

9 Günlük Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek 7 Rota Önerisi

Seyahat platformu Obilet, Ramazan Bayramı tatili için destinasyon arayışında olanlara yönelik avantajlı 7 rota önerisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara’da katıldığı iftar programında, kamu çalışanlarına rahatça değerlendirebilecekleri bir vakit vermek amacıyla Ramazan Bayramı tatili süresini 9 güne çıkarttıklarını duyurmuştu.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından ise yurt içi ve yurt dışı tatil destinasyonları araştırılmaya başlandı.

Seyahat platformu Obilet ise Kaz Dağları’ndan Antalya’ya, yurt dışı gezilerinin gözde şehirleri Belgrad’dan Roma’ya kadar pek çok alternatifin bu bayram tatilinde tatilseverleri beklediğini belirterek, bayram tatiline yönelik rota önerilerini paylaştı.

Kaz Dağları

Şirketten yapılan açıklamaya göre Kaz Dağları, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen noktaları arasında bulunuyor. Her mevsimde farklı bir etkileyiciliği olan bu rota, havaların ısınmaya başlaması ile daha da popülerleşiyor. Özellikle şehirden uzaklaşmak isteyenler için en güzel destinasyonlardan olan Kaz Dağları, doğanın içinde dinlenme ve keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.

Eskişehir

Ramazan Bayramı’nda seyahat için tercih edilebilecek rotalar arasında bulunan Eskişehir de ziyaretçilerine lezzetli yemekleri deneme ve eğlenceli aktiviteler yapabilme imkanı sunuyor.

Özel araç, otobüs, tren ya da uçakla Türkiye’nin neredeyse her yerinden kolay bir şekilde gidilebilen Eskişehir’de gezilebilecek pek çok yer bulunuyor. Eskişehir’e yapılacak seyahatlerde Tarihi Odunpazarı Evleri görülebilir, Porsuk Çayı’nda gondola binerek keyifli vakit geçirilebilir ve Eskişehir Şelale Parkı’na gidilerek şehrin sembolü olan şelale ziyaret edilebilir.

Antalya

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Antalya, güzel doğası, masmavi denizi ve artık ısınmaya başlayan havaları ile birkaç günlük keyifli bir tatil için güzel bir destinasyon olabilir.

Kapadokya

Uzun bir tatil fırsatı bulmuşken gidilebilecek en güzel seyahat rotalarından bir tanesi de Kapadokya. Birkaç günlük bir gezi için tercih edilebilecek bu rotaya aile ya da arkadaş grubu ile gidilebilir ve keyifli bir tatil yapılabilir. Kapadokya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Peri Bacaları 7’den 70’e çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Yurt dışı destinasyonlar

Balkan Turu

Ramazan Bayramı’nda yurt dışına gitmek için bir fırsat yaratmak isteyenler Balkan turu yapabilir ve birçok ülkenin güzel yerlerini keşfedebilir. Yapılacak kapsamlı bir planla Ramazan Bayramı’nda Makedonya, Saraybosna, Karadağ ve Sırbistan rotaları gezilebilir.

Belgrad

Ramazan Bayramı tatilinde daha sakin bir rota oluşturmak isteyenler tek bir lokasyona odaklandığı bir seyahat planı da yapabilir. Türkiye’ye yakın yurt dışı destinasyonları arasından tercih edilebilecek Belgrad güzel bir seyahat rotası olarak öne çıkıyor. Vizesiz olması nedeniyle de avantajlı destinasyonlar arasında yer alıyor.

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad, ziyaretçilerine hem tarihi yerler görme hem de geleneksel lezzetlerini tadabilme imkanı sunuyor. Belgrad gezisinde Kalemegdan Kalesi, Aziz Sava Katedrali, Cumhuriyet Meydanı, Tito Anıt Mezarı ve Yugoslavya Tarihi Müzesi gibi yerleri gezilebilir.

Roma

Ramazan Bayramı tatilinde tercih edilebilecek yurt dışı rotalarından bir tanesi de Roma. İtalya’nın en keyifli rotaları arasında bulunan Roma, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Roma’da tadılabilecek pek çok lezzetli yemeğin yanında görülebilecek tarihi eserler ve çok değerli yapılar da bulunuyor. Roma’da kesinlikle görülmesi önerilen yerlerin en başında Kolezyum geliyor. Kolezyum’un yanı sıra Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Aziz Petrus Meydanı, Kapitolin Müzesi ve Palatino Tepesi gibi yerler de bulunuyor.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

TOKİ’den 43 İlde Konut ve İş Yeri Satışı İçin İhale: %25 Peşinat ve 48 Ay Vade İmkanı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ihaleyle konut satışına başlıyor. Buna göre 43 ilde 216 konut ve …