Reklamı Kapat

Maketten Satışlar Yeni Mağduriyetler Yarattı!

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Ağustos - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Lüks konut vaadiyle yola çıkan Eyfel Yapı’nın maket üzerinden sattığı projelerden satın alan vatandaşlar , “Ortada bırakıldık” suçlamasıyla savcılığa başvurdu.

maketten-satislar-yeni-magduriyetler-yaratti

İddialara göre Beykoz Riva ve Şile’de lüks konut vaadi ile emlak dünyasına giren Eyfel Yapı İnşaat’ın maket üzerinden sattığı villa ve konutlardan alan vatandaşlar ‘Kağıt üzerinde kaldı’ denilen projeler için savcılığa başvurdu.

Şirketin ciddi sıkıntı içine girdiğini öne süren ve ‘ortada bırakıldıklarını’ söyleyen 37 mağdur adına avukatlar tarafından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan başvuru dosyasında, önemli suçlamalar yer alıyor. Dosyada, “Villa veya konutların önemli bir bölümü maket üzerinden satıldı. Satışı yapılan bazı yerlerin arsası dahi bulunmuyor. Biten tek projedeki yerlerde de, çok sayıda ipotek konulmuş. Bazı yerler ise ikinci, üçüncü kişilere satış yapılmış” iddialarına yer veriliyor.

Bir milyon lirayı bulan fiyatlara satılan villaları alan mağdurlar arasında, ünlü bir holdingin ortağı ve yöneticileri ile avukat ve doktorların da bulunduğu belirtildi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje