1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Fikirtepe’de Konut Fiyatları Artacak

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamındaki projeler tamamlanırsa konut fiyatları ikiye katlanacak.

fikirtepede-konut-fiyatlari-artacak

2010 yılında kentsel dönüşüm alanı ilan edilen, 2014’e kadar müteahhitler ve kat malikleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle mesafe katedemeyen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi, 2014’ten bu yana ivme kazandı.

Bir araştırmaya göre 2017’de tamamlanması beklenen büyük projelerin bugünkü metrekare birim fiyatları 7.000-10.000 lira aralığında iken, projelerin tamamlanmasıyla bir yılda yüzde 100 değer kazanacak.

ZORUNLU HALE GELDİ

Gayrimenkul Değerleme uzmanları Öznur Özdemir ve Öznur Aydın, ilk gecekondu alanlarından olan Fikirtepe’de çarpık yapılaşma nedeniyle kentsel dönüşümün zorunlu hale geldiğini ifade ediyorlar.

20 BİN LİRAYA ÇIKABİLİR

Bölgede ortalama konut satış değerlerinin 7-10 bin TL/metrekare aralığında olduğunu söyleyen uzmanlar, 2017 itibarıyla projelerin hayata geçmesi ve kendilerini kanıtlayabilmeleri halinde metrekare fiyatlarının iki katına çıkabileceğini belirtiyor

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Almanya’da Konut Fiyatlarında 23 Yılın En Sert Düşüşü

Almanya’da konut fiyatları geçen yıl faiz oranlarının artmasıyla bir önceki yıla göre yüzde 8,4 gerileyerek, …