Reklamı Kapat

Atatürk Havalimanı Arazisi Yeşil Alan Olacak!

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

3. Havalimanı projesinin gündeme gelmesinden sonra ne olacağı yönünde çeşitli söylentilerin çıktığı Atatürk Havalimanı arazisi ile ilgili Başbakan Erdoğan son noktayı koydu…

ataturk-havalimani-arazisi-yesil-alan-olacak

Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul’a yapılacak 3. Havalimanı sonrası taşınacak olan Atatürk Havalimanı’nın boşa çıkacak olan arazisi ile ilgili İstanbullular’ı sevindirecek bir açıklama yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dün akşam özel bir televizyon kanalında katıldığı proğramda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Erdoğan, kendisine yöneltilen 150 milyon kapasiteli 3. Havalimanı’nın yapımı sonrası taşınacak olan Atatürk Havalimanı’nın boşa çıkacak arazisinin ne olacağı yönündeki bir soruya şöyle cevap verdi:

” 3. Havalimanı periyot periyot yapılacak. İlk etapta 90 milyon kapasiteli bir alan oluşturulacak. Daha sonra ise 150 milyon kapasiteye doğru çıkacak. Hali hazırda hizmet veren Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı artık talebe karşılık veremiyor, bu da turizim noktasında ciddi sıkıntı oluşturuyor. Neredeyse kardan zarar ediyoruz. O yüzden süratle 3. Havalimanın inşaatına başlıyacağız ve ilk etapta 90 milyon kapasitelik alanı bitireceğiz, Buranın kapasitesini ileriki dönemlerde arttırdıkça da yavaş yavaş Atatürk Havalimanı’nı taşıyacağız. Orada boşalan arazinin küçük bir kısmına sadece iş adamlarının jetlerinin inebileceği bir alan oluşturacağız geri kalan önemli büyüklükteki alan ise yeşil alan olarak değerlendirilecek.”

Başbakan Erdoğan’ın ‘yeşil alan olacak’ demesi üzerine, Erdoğan’dan söz isteyen programın moderatörüne Erdoğan, ”Benim düşüncem ve inancım böyle, yarın ne olur bilemem. Bu ülkenin başında olduğum sürece bu böyle olacak” dedi.

Kaynak: Haber7

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje