Reklamı Kapat

“Adamı Para İle Tartarım”

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Para koleksiyonculuğu yapan ve 2 tona yakın parası olduğunu söyleyen inşaat işçisi, ‘Parasına güvenen varsa gelsin yarışalım. Bende para çok. Adamı para ile tartarım’ dedi

adami-para-ile-tartarim

Gaziantep’te inşaat işçisi olan para koleksiyoncusu Esat Kaplan, parasıyla adam tartıp İranlımilyoner Reza Zarrab’a meydan okudu. Birçok medeniyete ait paraları biriktirip, kendi imkanlarıyla Para Müzesi kuran inşaat işçisi Esat Kaplan, 2 tona yakın parası olduğunu söyledi. “Bu kadar çeşit para kimsede yok” diyen Kaplan, zengin iş adamlarına meydan okuyarak “20 tane adamı paramla tartarım” dedi.

Misafirleri her zaman parayla karşıladığını ifade eden Esat Kaplan, “Tabi biz işin esprisindeyiz; çünkü günümüzde insanların parası yoktur. Biz de bununla ilgili espri yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Dünya ekonomisi ve Türk ekonomisinin çalkalandığını anlatan Kaplan, şunları söyledi:

“Bende de para çok. Ben adamı parayla tartarım. Parasına güvenen varsa gelsin yarışalım. Bu kadar nakit parayı ve tüm milletlerin parasını bulan varsa gelsin. Bendeki paradolar, euro değil, onlardan pahalı paralar; çünkü nesil çoğalıyor, malzeme azalıyor. Burada parayla tartma olayındaki amaç insanların buraya gelip gerçek olup olmadığını görmesi bağlamında bir espridir. Espriyle beraber, aynı zamanda bir gerçektir. Az önceki genç gibi yirmi adamı aynı tartıya koyalım. Yirmisini bir tarafa, parayı bir tarafa koyacak kadar param var. Gerek altın, gerek gümüş, gerek bronz getirsinler, benim paramla tartalım. Hodri meydan. Parasına güvenen varsa, gerek dolarla, gerek euro ile yarışalım. Kimin daha ağırsa o diğerine ait olanları alsın. Şuanda iki tondan fazla param var. Belki bu akşam sayı tekrar değişir, çünkü dünyanın her yerinden bana para geliyor.”

Kaplan, parasının bir kısmını terazinin bir kefesine bir kişiyi de terazinin diğer kefesine koyarak parasını tarttı.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje