1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektöründe Kış Mesaisi

Van’da etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, inşaat işçileri ise mesailerine devam edeiyor.

insaat-sektorunde-kis-mesaisi

Gece hava sıcaklığın sıfırın altında 5 derece olarak ölçüldüğü şehirde, inşaatta çalışan işçiler ise ateş yakıp ısınmaya çalışıyor. PTT Van Baş Müdürlüğü’nün yeni binasını zamanında yetiştirmek isteyen işçiler, soğuk havaya aldırış etmeden çalışıyor.

Havaların soğuk olması nedeniyle kalın giyinmek zorunda kaldıklarını belirten işçiler, bu şekilde çalışmanın da zor olduğunu söylediler. 1990 yılından beri inşaat sektöründe çalıştığını ifade eden Cemal Çelik isimli inşaat işçisi, sektör açısından bölgenin olumsuzluğuna değindi.

Çelik, “Bölge itibariyle yazın sıcaktan kışın ise soğuktan dolayı rahat çalışamıyoruz. Uygun şartlarda çalışma zamanı çok kısıtlı. Bizde zor şartlarda bile çalışmak zorundayız. Çünkü yapacak başka bir işimiz yok. Hem ailemizi geçindirmek hem de tuttuğumuz işi zamanında teslim etmek için zorluklara katlanıyoruz” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

“Adamı Para İle Tartarım”

Para koleksiyonculuğu yapan ve 2 tona yakın parası olduğunu söyleyen inşaat işçisi, ‘Parasına güvenen varsa …