1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Üniversiteliler İnşaat İşçisi Gibi Çalıştı

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden bir grup öğrencinin ilkokulun bodrum katında inşaat işçisi gibi çalışarak yaptığı yemekhane, törenle hizmete açıldı

universiteliler-insaat-iscisi-gibi-calisti

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, ilkokulun bodrum katında inşaat işçisi gibi çalışarak yemekhane yaptı.

Meslek yüksekokulunun 15 öğrencisi, kendilerine verilen ödev doğrultusunda yaptıkları araştırmada yemekhanesinin olmadığını öğrendikleri Mollabey İlkokulu’nun bodrum katında çalışma yapmak üzere proje hazırladı.

İnşaat işleri kapsamında duvar örmekten seramik döşemeye kadar çalışan üniversiteliler, temin ettikleri malzemelerle 4 ayda işi tamamladı.

İnşaat teknolojileri bölümü öğrencisi Ali Şahin, yemekhanenin açılışında yaptığı konuşmada, kömür deposu olarak kullanılan bodrum katında öncelikle işe kazı yaparak başladıklarını söyledi.

Daha sonra zemine beton döktüklerini, tuğlayla da duvar ördüklerini ifade eden Şahin, “Mantolama ve alçı işlerini bitirdik. Yeni bir pencere ve kapı yeri açtık. Ardından yerlere granit döşedik. En son elektrik ve boya işleriyle inşaatımızı tamamladık. Sonuçta böyle güzel eser ortaya çıkardık. Malzeme anlamında kaymakamlığımızdan ve hayırseverlerden destek aldık. Okulumuzdaki minik öğrencilerimize bir yemekhane kavuşturduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Kaymakam Yıldıray Malğaç, Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen üniversite öğrencilerinin çocukların ihtiyaçlarına çözüm aramalarından mutluluk duyduğunu belirterek, üniversitelilerin güzel bir iş başardığını, onlarla gurur duyduğunu kaydetti.

Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden de öğrencilerin kendilerini aşarak büyük bir iş başardığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından yemekhanenin açılışı törenle yapıldı.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ayda Bin 556 Lira Taksitle Lüks Konut Kampanyası!

Konutta başlatılan seferberlik tam gaz sürüyor. Ayda 1.556 lira taksitle lüks konut sahibi olma fırsatı …