1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Üniversite Öğrencileri, Gönüllü İnşaat İşçisi Oldu!

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu inşaat teknolojileri bölümünden bir grup öğrenci, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, ilköğretim okulu için yemekhane yapıyor.

Alaplı, Alaplı Meslek Yüksekokulu, Bodrum, boya, Bülent Ecevit Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu inşaat teknolojileri, inşaat işçisi, inşaat malzemeleri, inşaat teknolojileri, Kaymakam, Mollabey İlköğretim Okulu, okul

Meslek yüksekokulunun 15 öğrencisi, kendilerine verilen ödev doğrultusunda yaptıkları araştırmada Mollabey İlköğretim Okulu’nun yemekhanesinin olmadığını öğrendi.

Okulun yemekhane ihtiyacını karşılamak amacıyla yetkililerle görüşerek proje hazırlayan üniversiteliler, işe bodrum katındaki eski malzemeleri temizlemekle başladı.

Yemekhanenin tadilatında birer inşaat işçisi gibi gönüllü çalışan öğrenciler, boya ve çeşitli inşaat malzemelerinin temini için destek bekliyor.

-Duvar örüp, seramik döşeyecekler-

İnşaat teknolojileri bölümü 2. sınıf öğrencisi Rıdvan Acan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulun sosyal sorumluluk projesi kapsamında minik öğrencileri sevindirmek istediklerini söyledi.

İlköğretim okulunun aynı zamanda ortaokul olarak da hizmet verdiğini anlatan Acan, şunları kaydetti:

“Okul müdürüyle yaptığımız görüşmede bodrum katının yemekhaneye dönüştürülmek istendiğini öğrendik. Hemen proje hazırlayarak işe koyulduk. Öncelikle buradaki eski okul malzemeleri ve çöpleri temizledik. Tadilata başladık. Boya ve badananın yanı sıra yerleri seramik döşeyeceğiz, bazı alanlara duvar örüp, cam ve pencereleri yenileyeceğiz. Ancak bu işler için maddi desteğe ihtiyacımız var. Yardım kuruluşlarından, iş adamlarımızdan ve kaymakamımızdan yardım bekliyoruz. Projenin tamamlanması için okulun verdiği süre 4 hafta. Ancak biz hedeflediğimiz işler bitesiye kadar çalışmamızı sürdüreceğiz.”

Acan, yemekhanenin hazır hale gelmesi ardından donanımının okul tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Anadolu Ajansı

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türkiye’nin En Uzun Tüneline Büyük Katkı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ekibi, Kastamonu-Ankara arasındaki ulaşımı 1.5 saate …