Reklamı Kapat

2012’de Yükselecek Dev Projeler!

Editör: SerMimar Tarih: 14 - Ocak - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

2011’i olumlu gelişmeler ve satış başarılarıyla geçiren inşaat sektörü, 2012’de de hız kesmeden Türkiye’nin dört bir yanına kazma vurmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları, yeni projeleriyle alıcılara alternatif yaratmaya hazırlanıyor

İşte 2012’de yükselecek dev projeler:

Sinpaş GYO 2012’yi 4 yeni projeyle karşılıyor

Sinpaş GYO 2012’de Şişli Bomonti, Ankara Büyükesat, Çankaya ve Alacaatlı’da yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. 18 dönüm üzerine kurulacak Şişli Bomonti projesi, lokasyonuyla rezidans tipi yapılaşmanın lüks dokusuyla A+ segmenti hedefleyecek. Ankara Çankaya / Dikmen’de de 26 dönüm araziye kurulacak olan bir diğer projenin ise ön çalışmaları tamamlandı, önümüzdeki aylarda lanse edilecek proje konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Büyükesat’ta başlayacak Sinpaş GYO’nun diğer projesi ise Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne 900 metre uzaklıkta bulunuyor. Alacaatlı’da yükselecek 500 konuttan oluşan dördüncü projenin arsa büyüklüğü ise 145 dönüm. Proje içerisinde villalar ve rezidans blokların planlandığı projenin konsept çalışmaları tamamlanmak üzere.

Türkiye’nin 250 metrelik en yüksek projesi başlıyor

TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte Varyap – Gap inşaat Ortak Girişimi’nin istanbul Finans Merkezi kapsamında inşa edeceği Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Metropol İstanbul’un yapımına başlanıyor. En yükseği 250 metre olacak olan üçyüksek binadan ve 1500’ün üzerinde bağımsız üniteden meydana gelen proje, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarından oluşacak. İlk etapta 308 konutun lansmana özel fiyatlarla satışa çıkarıldığı projede metrekare fiyatları 5 bin TL’den başlıyor.

Çukurova İnşaat Kartal’a 35 katlı kule yapacak

Adanus Park projesi ile adından söz ettiren Çukurova inşaat, yeni yılda Kartal’da 35 katlı kule yapmaya hazırlanıyor. Tek kule şeklinde inşa edilecek proje, lüks konut segmentinde olacak. 2012 Mart ayında inşasına başlanacak projenin, 30 ayda tamamlanması öngörülüyor. Kartal E-5 aksında inşa edilecek kulede beşinci kattan itibaren deniz manzarası olacak.

Avrupa yakasına dönüyor

Evora projesi ile 2011’in son çeyreğinde dikkatleri üzerine çeken Teknik Yapı, yeni yılda kentsel dönüşüme katkı sağlayacak yenileme projelerine ağırlık vermeye hazırlanıyor. 6 yıldan beri sadece Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren firma, uzun aradan sonra Avrupa Yakası’na yönelmeye hazırlanıyor.

2012 kapsamında biri Avrupa yakasında diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki büyük projeye başlayacak olan firma, iki projeyi de rezidans konseptinde tasarladı.

Dap Yapı 1000’i 2011’de Dap Royal Center, Dap Burgu ve Dap Dalga’nın lansmanını gerçekleştiren Dap Yapı, 2012’de iki yeni projeye başlayıp, 1000 ünite civarında konut ve işyeri inşa etmeyi planlıyor. Maltepe’de rezidans projesi ve Çağlayan’da ofis ve dükkân şeklinde inşa edilecek projeler, yeni yılın ilk aylarında lanse edilecek. Dap Yapı, bu yıl hayata geçireceği yeni projeler tamamlandığında Kartal-Maltepe bölgesine toplam 15 kule kazandırmış olacak.

Şua İnşaat 2012’de 5 bin konuta hazırlanıyor

Şua înşaat’ın 2012 projelerinden biri olan Elite Side projesi yılın son ayında lansman fiyatlarıyla satışa çıktı. Yeni yılda iki yeni projeye daha imza atacak olan Şua inşaat, Kartal’da 170 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 4 bin konut ve AVM’den oluşan yaşam merkezi oluşturacak. Kadıköy Göztepe’de ise 300milyon TL yatırımla 13 bin 500 metrekare arsa üzerinde 250 dairelik rezidans projesi inşa edecek firma, Kurtköy Elite Side ile yeni yılda yatırımcıya yönelik cazip kampanyalar da düzenleyecek. 25 bin metrekare arsa üzerinde inşasına başlanan Elite Side, toplmda 7 bloktan oluşuyor. Projenin teslim tarihi ise 2013.

Yelda Akgün / HABERTÜRK

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje