1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

“Avangart İstanbul, Bölgenin En Ucuzu”

Gül Proje’nin satışa sunduğu Avangart İstanbul’un 7 bin 142 liralık metrekare fiyatıyla bölgenin en ucuzu olduğunu söyleyen Ali Gül, “Yatırımcılar yüzde 40 ila 50 kazanç elde edecek” dedi

Gül Proje, Mayıs 2015’te ihalesini kazandığı Emlak Konut GYO’nun Seyrantepe’de bulunan Türk Telekom Arena’ya komşu arazisinde yükselecek Avangart İstanbul’da bölgenin en ucuz metrekare fiyatlarıyla satışa başladı. 1.1 milyar lira yatırım değerine sahip projede, metrekare fiyatları peşin alımlarda 7 bin 142 liradan başlıyor. Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, “Lokasyonu itibarıyla dikkat çeken Avangart İstanbul projemizde lansman öncesinde avantajlı fiyatlarla ön satışa başladık. Tüketiciden çok yoğun talep alıyoruz. Bölgedeki en uygun metrekare fiyatlarıyla satış yapıyoruz. Bu yüzden de ev alıcısı açısından kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz” diye konuştu.

240 AY VADELİ SATACAK

Emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak uygulanan 60 ay sıfır vade ve yüzde 5 peşinat ile 240 ay vadeli konut kampanyasının Avangart İstanbul’da da geçerli olduğunu söyleyen Gül, “Konut sahibi olmayı planlayanlar, yatırım yapmak isteyenler için bu bir fırsat. Yatırımcıların yüzde 40 ila 50 arasında bir kazanç sağlayacağını öngörüyorum” dedi. Konut fiyatlarının 354 bin 450 TL’den başladığı projede, teslimlerin 30 ay sonra gerçekleşmesi planlanıyor.

İHALEDE REKOR TEKLİF VERMİŞTİ

Gül Proje, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) 2015’te İstanbul Seyrantepe’de bulunan 36.7 dönümlük arazisinin ihalesini 1.3 milyarlık teklifle almıştı. 26 firmanın yarıştığı ihalede en yüksek etklifi veren şirket, bu gelir üzerinden Emlak Konut’a yüzde 49’a denk gelen 637 milyon lira ödeyecek.

KDV ORANI TÜMÜNDE DÜŞÜRÜLSÜN

Ali Gül, inşaatta yatırımların hız kesmemesi için hükümetin sektörü desteklemeye devam etmesi gerektiğini vurguladı. Gül, “150 metrekarenin üzerindeki konutlarda KDV’nin yüzde 18’den 8’e düşürülmesi oldukça sevindirici. Ancak tüm konutlarda KDV’ni düşürülmesi yerinde olacaktır” dedi.

TEŞVİKLER FAYDA SAĞLAR

Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan kampanya atağının ekonominin lokomotifi olan inşaatın ve ona bağlı diğer sektörlerin canlılığını korumasını sağladığını belirten Ali Gül, “200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep ve istihdam yaratıyoruz. Tüm bunların birleşmesiyle Türkiye ekonomisine katkı sağlanıyor. Piyasalara ivme kazandıracak, ekonomiyi canlandıracak bu tip teşvikler her zaman fayda sağlar” diye konuştu. Avangart İstanbul 36 bin 750 metrekare arsa üzerinde 11 blok olarak inşa ediliyor. Hem konut hem ticari ünitelerin yer aldığı projede 1+0’dan 4+1’e kadar toplam 935 daire ve 18 dükkân bulunuyor. Projede daire büyüklükleri 45 ile 331 metrekare arasında değişiyor. Avangart İstanbul’un sahip olduğu sosyal donatılar ise projede farklılık yaratıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kuveyt Türk’ten 24 Ay Ödemesiz 180 Aya Varan Vadeyle Konut Finansmanı

Emlak Konut GYO ile anlaşma imzalayan Kuveyt Türk, ilk 24 ayı ödemesiz olmak üzere toplam …