1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Zeytinburnu Turizm Kompleksi Fransız Accor Tarafından İşletilecek…

Zeytinburnu Turizm Kompleksi, Fransız Accor grubu tarafından işletilecek olan toplam 880 yatak kapasiteli ve 4 yıldızlı Novotel ve İbisotel’den oluşmaktadır. 11 bin 720 mm2lik arsa üzerinde toplam 26 bin 500 mm2 inşaat alanına sahip kompleksin tümü kazıklı temel üzerine oturtulmuştur.

5 ayrı kütleden oluşan kompleksin batı kısmında bulunan tek katlı blok, çok amaçlı salon ve toplantı salonları ile bunlara servis veren banket mutfağına ayrıldı. Bu bloğun hemen doğusunda üstteki 11 katında Novotel yatak odalarının bulunduğu 13 katlı blok yer almaktadır. Novotel bloğunun doğu tarafında tek katlı restoran ve cafe-bar, kuzeyinde ise, servis ve personel hacimlerinin yer aldığı 2 katlı blok bulunmaktadır. Bu blokların doğusunda da 8 katlı İbisotel konumlandırıldı.

Kompleksin zemin katında konuklara yönelik olarak lobby, dinlenme alanları, cafe-bar, toplam 440 kişi kapasiteli 2 adet restoran, otel resepsiyonları, ıslak hacimler, gereğinde bölünerek kullanılabilen 250 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, 2 adet 50 kişilik ve 2 adet 25 kişilik toplantı salonları ve bu salonlara ait fuaye bulunmaktadır. Ayrıca bahsi geçen ortak alanlara hizmet veren personel hacimleri, mutfaklar ve depoları ile idari ofisler yer almaktadır.

Novotel’e ait bloğun 1. katında bulunan sağlık klübünde fitness, hamam, sauna, masaj hizmetleri yer almakta, ayrıca otele ve işletmeye yönelik yönetim ofisleri bulunmaktadır. İbisotel bloğunda, 7 si özürlü olmak üzere 228 yatak odası, Novotel’de ise 2’si suit, 5’i özürlü olmak üzere 212 oda bulunmakta,böylece toplamda 880 yatak kapasitesine ulaşılmaktadır.

Birinci bodrum katta mekanik, elektrik tesisat hacimleri, su depoları, personel ve servis hacimleri ve 183 araçlık otopark, ikinci bodrum katta ise aynı zamanda sığınak olarak da kullanılabilen 100 araçlık otopark yer almaktadır. Tüm komplekste yangından korunma, ihbar ve söndürme sistemlerinde ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk sağlanmaktadır.

Kaynak: http://www.ehotelbuild.com/tr/proje.asp?islem=projedetay&id=21

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Devi Koçoğlu İnşaat’a Kayyum Atandı!

Türkiye’nin ikinci büyüğü olacak Çukurova Havalimanı ve Manisa ile İzmir arasını 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli …