1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yeni AVM’ler Şehir Dışında Kurulacak!

Sayıları gün geçtikçe artan alışveriş merkezlerinin (AVM), bakkal, manav ve kasaplar üzerindeki negatif etkisini azaltmak için çalışma başlatıldı. Mevcut AVM’ler yerlerini korurken, yenilerinin şehir dışında kurulması sağlanacak.

alışveriş, alışveriş merkezi, AVM, mağaza, şehir, şehir merkezi avm

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı çalışmanın gerek organize perakende (alışveriş merkezleri, büyük mağazalar ve zincir mağazalar), gerekse geleneksel perakende (bakkal, manav, kasap) sektöründe rol alan tüm aktörlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede ve yeterlikte olması bekleniyor. Yapılacak düzenlemelerin hedeflerinden birisi, perakende ve üretim sektöründe tekelleşmeye giden yoğunlaşmaların kaldırılması ve haksız rekabetin önlenmesi. Geleneksel perakendecilikte işsizliğin engellenmesi, büyük ölçekli perakendeci işletmeler ile alışveriş merkezlerinin imar planlarında ayrılmış veya uygun alanlarda kurulmalarının sağlanması, şehir ve çevre planlamasına fayda sağlayıcı bir katkıda bulunulması, çevre kirliliği ve trafik yoğunluğunun engellenmesi amaçlanıyor.

Meltem ÖZGENÇ / Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Dap Yapı, 4 Bin Yıllık Tarihi Maltepe’ye “Vazo” İle Taşıdı

Birbirinden ilginç kuleler inşa eden Dap Yapı, son projesinde Hititler dönemine ait İnandık Vazosu’ndan etkilendi. …