1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yazlık Evler Görücüye Çıktı

Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde inşaat firmaları yazlık evleri görücüye çıkardı.

yazlik-evler-gorucuye-cikti

Satış ofislerinde alıcısını bekleyen evlerin fiyatı 93 bin eurodan başlıyor ve 1.7 milyon euroya kadar çıkıyor

İnşaat firmaları ellerindeki yazlık ev stoklarını eritmek için tanıtım turlarına başladı. Türkiye genelinde farklı illerde açılan stantlarda 25 firma birbirinden değişik 30’a yakın projesini görücüye çıkardı. Satışa çıkan projelerde 1+1’den 5+1’e farklı büyüklükte ve her zevke uygun yazlıklar dikkat çekiyor. JNR Fuarcılık Başkanı Haktan Öztunalı evlerin fiyatının 93 bin eurodan başladığını ve 1.7 milyon euroya kadar çıktığını söyledi. Yazın yaklaştığı bu günlerde yazlık evleri mercek altına aldık. İşte size her zevke ve her bütçeye uygun yazlık evler.

Evler birbiriyle yarıştı

Seng Yapı tarafından Bodrum Karaincir Koyu’nda inşa edilen Karaincir Taşevleri’nde fiyatlar 585 bin dolardan başlıyor ve 825 bin dolara kadar çıkıyor. 9 bin 230 metrekare arsa alanı üzerine kurulu yığma taştan yapılmış iki katlı 13 evden oluşan projenin teslim tarihi Mayıs 2013 olarak veriliyor.

Aynı konsepte otel yapacak

Yatırımcı Arif Obdan tarafından Orkent’te inşa edilen Yarbasan Evler’de oturum çoktan başladı. Şu anda satışta olan 6 adet taş villa bulunuyor. 1+1’den 4+1’e farklı konsepte konumlanan evlerin büyüklüğü 135 metrekare ile 415 metrekare arasında değişiyor. Fiyatlar 265 bin euordan başlıyor. Arif Obdan projenin çok beğenildiğini belirterek aynı bölgeye aynı konsepte bu yıl içinde inşaatına başlayacakları butik otel yapacaklarını söyledi.

15 blokta yükseliyor

Ayışığı Gayrimenkul tarafından Gümüşlük’de hayata geçirilen Ayışığı Konakları’nda fiyatlar 93 bin euro ile 190 bin euro arasında değişiyor. Beta Villa ve Alfa Apart daire olarak tasarlanan proje 7 bin metrekare arsa içinde 15 blokta 18 bağımsız bölümden oluşuyor. Teslim tarihi Haziran 2013 olarak veriliyor.

Tek firma 3 proje

Safir Gayrimenkul tarafından Göçek’te inşa edilen Aquamarin Göçek evleri 9 blokta 22 daireden oluşuyor. Projede stüdyo daireler, bodrum ve çatı dubleksleri yer alıyor. Fiyatlar 110 bin eurodan başlıyor ve 229 bin euroya kadar çıkıyor. Şirketin aynı bölgede Turmalin ve Topaz isimleriyle inşa ettiği iki farklı projesi daha bulunuyor. Turmalin’de ev fiyatları 315-456 bin euro, Topaz’da ise 240-655 bin euro arasında değişiyor.

Müstakil havuz ve hamam

Palm Investman tarafından Çeşme’de inşa edilen Pahsa Villa Çeşme projesi her biri 1069 metrekare alanda yer alan villalardan oluşuyor. Villaların 522 metrekaresi kapalı, 210 metrekaresi teras ve balkon olarak ayrılıyor. Işıklandırmalı açık yüzme havuzunun büyüklüğü ise şelaleli süs havuzuyla birlikte 47 metrekare. Her evde Türk hamamı, sauna, jakuzi ve şömine yer alıyor. Fiyatlar 1 milyon 750 bin euro olarak veriliyor.

Hemen teslim ediliyor

Önderler İnşaat tarafından Gündoğan’da inşa edilen ve teslimlerin başladığı My Blue Rezidans’ta 2+1’den 5+1’e farklı tipte 85 daire yer alıyor. Evlerin büyüklükleri 85 ile 228 metrekare arasında değişiyor. Fiyatlar 110 bin eurodan başlıyor ve 350 bin euroya kadar çıkıyor.

EMİNE AÇAR – BUGÜN GAZETES

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kurdaki Artış Ev Fiyatlarına Yansıyacak

Gayrimenkul satışları belli bir ivmede sürüyor ancak döviz kurundaki artışın bir süre daha devam etmesi …