1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türkiye’deki Hesaplı Konutlar, Dubai’de Görücüye Çıkıyor

Türk gayrimenkul piyasasının projelerinin Dubai’de sergileneceği bir etkinlik tertip edecek .

turkiyedeki-hesapli-konutlar-dubaide-gorucuye-cikiyor

Türk inşaat firmaları, ürünlerini Dubai’de Arap tüketicilerin karşısında görücüye çıkaracaklar

8-10 Şubat 2016 tarihleri aralarında Dubai, Abu Dabi, Kuveyt, Katar, Bahreyn, İran, Suudi Arabistan, Ürgeçen gün, Yemen, Irak, Rusya Federasyonu ülkeleri, Azerbaycan ve Libya dan geliyor olacak onlarca emlakçı ve alımgücü potansiyeli yer alan binlerce ziyaretçi ile Türk inşaat firmaları B2B With Turkey’in Dubai’de gerçekleştirileceği “Hesaplı Konutlar Buluşması’nda biraraya geliyor olacak . Türk konut üreticileri ile arsa ve arazi pazarlayan mevduat firmaları, Körfez ülkelerinin potansiyel alıcıları ile gösterişli ve akıbete odaklı üç gün geçirecek.

İNŞAAT SEKTÖRÜ PAZARLAMADA SINIRLARI AŞTI
Son senelerde Ülkemiz’de üretilen konutların alıcıları arasına Arap ülkelerinin vatandaşları da ilave etti . Bu sebeple Ülkemiz’deki konut üreticileri bu pazardan hisse almanın yöntemlerini deniyorlar. Bir Takım büyük Türk inşaat firmaları Körfez ülkeleri diye deyim edilen zengin Arap ülkelerinde büro açarak her zaman müşteriye erişmeyi hedeflçabuk, bir takım firmalarımız ise kutlamalar veya fuarları izleyerek konut pazarlama yolunda ilerliyorlar.

KÖRFEZ PAZARINA ARTıK GİREMEYEN FİRMALAR İÇİN İYİ BİR FIRSAT
Mevcut vaziyette stoğu yer alan ve yepyeni projelere başlamış olan inşaat firmaları pazarlama portföylerine başka yatırımcıya konut satışı yapabilmeyi de eklediler. Büyük ve kuvvetli projelere sahip firmalar esasen bunu yapmakta. Fakat ek olarak uygun ücretlerle konut satışı yapan firmalar bu fırsattan istifade edemiyor. Paralı, hükümlü ve mevduat yapacak yatırımcı bilhassa körfez ülkeleri diye adlandırılan Arap ülkelerinin vatandaşları. Yüksek ücretlerle konut pazarlayan kuvvetli firmalar bu ülkelere açtıkları satış ofisleri ve acentalarıyla potansiyel Arap alıcılara erişmekte zorluk yaşamamakta. Ama uygun fiyatla konut satan pekçok inşaat firması mevzubahis alanda pazarlama fırsatları araştırıyorlar. Alanda 50 bin ila 200 bin dolar arasında mevduat yapmak isteyen birden fazla Arap yatırımcı bulunmakta. Başka yatırımcıya konut satabilmek ve büyük firmalar gibi körfez ülkelerinin yurttaşlarını kendi porföylerine eklemek bundan sonra irili ufaklı tüm inşaat firmaları için olanaklı hale geldi. B2B With Turkey bir sonraki Şubat ayı içinde Dubai’de “Hesaplı Konutlar Buluşması” adı ile bir etkinlik düzenleyerek, bu projeleri körfez alıcılarla tanıştıracak.

Hesaplı Konutlar Buluşması’nın organizatörü Yasemin Arslan, bu etkinliği ne için ve ne amaçla Dubai’de düzenlediklerini şöyle açıkladı: “Dubai Körfez ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Afrika ülkelerinin de buluşma noktası olan önemli bir ticaret merkezi. Bölge dediğimiz zaman sadece körfez ülkeleri akla gelmamacı. Asya, Afrika, Ortadoğu ve Akdeniz ülkelerini kapsayan büyük bir coğrafyadan söz ediyorum. İşte Dubai dünyanın çok fazla bir meydanına ve buradaki ticarete hükmediyor. Değişik zamanlar gerektiren, gidilmesi zor ve çok pahalıya mal olacak faaliyetleri bir bir seferde aynı zamanda bir merkezde büyük bir coğrafyanın amaç kitlesine gösterişli erişmeyi sağlayan bir pazardır Dubai. Bunu için Dubai’yi seçtik. Dubai’de her kişi bir yatırımcı bununla birlikte . İnşaat sektörümüzden bahsedecek olursak yeniden biliyorum ki; Dubai’de bürosu yer alan veya birden fazla acentesı olan ve direkt olarak burada pazarlamasını yapabilen Türk firmaları var. Ama bunlar büyük firmalar, bu fiyatları kaldırabilecek güçleri var. Biz “Hesaplı Konutlar Buluşması”nı olanağı ek olarak kısıtlı olan firmalarımız için bir vesile eşitliği olması tarafından düzenliyoruz. Onların da bu pazara girebilmelerine imkân sağlayacak biçimde tasarladık.. Buluşmada İstanbul’un yanısıra sahil kentlerinden ve Anadolu’dan fiyatı 35 bin ile 500 bin dolar arasında projeler olacak.

HESAPLI KONUTLAR BULUŞMASINA KATILIM DA HESAPLI OLACAK
Dubai’de 8-10 Şubat 2016 tarihleri aralarında tertip edecek olan Hesaplı Konutlar Buluşması Türk gayrimenkul sektörü tarafından önemli bir vesile olacaktır. B2B With Turkey yetkilileri hem etkileyici aynı zamanda satıcı tarafların azami fayda sağlayacağı ve memnuniyetle ayrılacağı alışılmış fuar şablonunun dışında bir dizayndan oluşacak bir buluşma olacağını belirtiyor. Bu buluşma sadece konut alıcısına yönelik olmayıp Ülkemiz’deki arsa ve arazi pazarlaması yapanlara da büyük oranda hitap edecektir. Bununla Birlikte etkinliğin uygun ve uygun maliyetle katılımcı firmalara yansıyacağını iddia ediyor. B2B With Turkey, bu fırsatı değerlendirmek isteyen firmalar için akıbete odaklı ve hesaplı bir buluşma organize ettiğini belirtiyor.

B2B With Turkey Yönetim Kurulu Başkan’ı Yasemin Arslan, “Katılacak konut üreticilerine ve dolayısıyla Türk inşaat sektörüne büyük olanaklar sağlayacak bir etkinlik düzenliyoruz. Dubai’nin iş adamı ve yabancı gezgin potansiyelinin yanısıra Abu Dabi ve BAE’deki diğer emirlikler ve Kuveyt, Katar, Bahreyn, İran’dan meydana gelen tüm körfez ülkeleri ile Suudi Arabistan gibi Ortadoğu’nun alımgücü potansiyeli yer alan ülkeleri yanısıra Rusya Federasyonu ülkeleri, Azerbaycan ve Libya dan onlarca emlakçı ve binlerce ziyaretçi davet ettik. Düzenlediğimiz bu etkinlikte alanda emlak pazarlama pazarında onlarca emlakçı ve binlerce ziyaretçiyi Türk firmalarımız ile buluşturacağız. Düzenleyeceğimiz “Hesaplı Konutlar Buluşması”na katılım da adı gibi hesaplı olacaktır. Katılımcı firmalarımız maliyetine denilebilecek bir miktar harcayarak, sektörün büyük şirketlerinin fırsatlarına sahip olacaklar. Biz bunu bir fuar gibi düzenlemiyoruz. Etkileyici ve satıcıları birebir görüşebilecekleri, beynelmilel arenada B2B olarak bilinen bir dizayn ile buluşturacağız. Başka Bir Deyişle firmalarımızın temsilcileri kendileri için ayrılan bölümde direkt müşterisi veya alanda konutlarını pazarlayabilecek emlakçı ile yüzyüze görüşerek ürünlerini anlatma, karşı tarafın istek ve fikirlerini duyabilme kaabiliyetine sahip olacaktır. Yabancıların, bilhassa de Arap ülkelerinin yurttaşlarının Ülkemiz’ye ilgisi her geçtiğimiz gün artıyor. Bu sebeple Hesaplı Konutlar Buluşması’na katılacak bölge emlakçılarınının da talepleri artmakta. Bunun sonucunda da umuyorum ki etkinliğimizden her biri mutlu ayrılacaktır.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türkiye’den Ev Ülkeler Listesi: İran, Irak, Rusya, Afganistan, Almanya, Çin, İsveç

Şubat ayında Türkiye’den ev alan yabancılara ilişkin veriler TÜİK tarafından paylaşıldı. TÜİK tarafından yapılan kamuoyu …