1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Vatandaş Hızlı Trene Alıştı, 29 İle Hızlı Tren Geliyor!

Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2023’e kadar 29 ili hızlı trene kavuşturacaklarını belirterek “İlk etapta Ankara-İstanbul hattını bitireceğiz. Eskişehir ve Konya’da vatandaşlar hızlı trene keyifle biniyor. Bu bizi memnun ediyor. Hızlı trene çarparak ölen kuşlar da artık trene alıştı. Şimdi trenin hızına göre yanından uçuyorlar” dedi. Karaman, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülkede vatandaşların yüzde 98’i treni seviyor ama sadece yüzde 2’si biniyor. Tabii bu hizmetin kalitesiyle alakalı bir durum. Yoksa tren yolcuları mutlu eden bir araç. Hızlı tren hatlarını kullanan insanlar çok huzurlu seyahat ediyor. Keyifle biniyorlar trene. Oldukça yoğun bir ilgi var. İnsanlar araçlarını bırakıp hızlı trene biniyor. Hedefimiz bir vatandaş bir yere gideceği zaman ilk aklına trenin gelmesi. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.”

29 İL HIZLI TRENE KAVUŞACAK
Mevcut demiryolu hattı uzunluğunu 10 bin kilometre yüksek hızlı tren ve 4 bin kilometre konvansiyonel hat yaparak 2023’e kadar 25 bin 940 kilometreye yükselteceklerini anlatan Karaman, “29 şehrimiz hızlı trene kavuşacak. Hızlı tren hatlarının bitirilmesi 14 milyar dolarlık bir yatırım gerektiriyor” dedi.

Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türkiye, Avrupa’nın Hızlı Tren Lideri Olacak!

Hükümet, 2023’e kadar 9 bin 978 km hızlı tren hattı inşa etmeyi hedefliyor. Böylece demiryolu …