1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Üsküdar Metrosu Emlak Fiyatlarını Uçuracak!

İstanbul Anadolu yakasındaki gayrimenkul piyasası son dönemlerde oldukça hareketli. Geliştirilen yeni metro projeleriyle beraber çoğu ilçede fiyatlar fırlarken, artışın önümüzdeki dönemde de süreceği tahmin ediliyor

uskudar-metrosu-emlak-fiyatlarini-ucuracak

Anadolu yakasında son yıllarda birçok noktada yeni konut projeleri yükseliyor. Markalı projeler yakanın çehresini değiştirirken, 2016 yılında açılacak olan Üsküdar – Sancaktepe metrosuyla beraber çoğu ilçede gayrimenkul fiyatları yükselişe geçecek.

ÜSKÜDAR

Üsküdar, Anadolu yakasının en eski yerleşim yerlerinden biri. Yıllardır İstanbul Anadolu yakasındaki ulaşım ağının merkez noktalanndan olan ilçe, Marmaray’ın da gelmesiyle beraber değerini daha da yükseltti. Denizyolu ve karayolu ulaşımının yanı sıra doğrudan veya aktarmalı olarak metro, marmaray, metrobüs gibi ulaşım araçlanna da ulaşım mümkün. Sancaktepe metro hattının da açılmasıyla beraber Üsküdar’da gayrimenkul fiyatları daha da yükselecek.

Tarihi ilçede Mesa Mesken, Genç Yapı, Emaar Türkiye, William Turner ve Demirland GYG ortaklığının projeleri bulunuyor.

KARTAL

Kartal, markalı konut projelerinin Anadolu yakasındaki merkezi konumunda bulunuyor. Merkezi konumu ve ulaşım açısından sıkıntı yaşamaması sebebiyle yatmmcılann ilgi odağı olan ilçenin değeri önümüzdeki dönemde de sürecek.

Kartal’da Dumankaya İnşaat, Dap Yapı, İş GYO, Mesa Mesken, AC Yapı, Ege Yapı Group, Metsan İnşaat, Royal Group gibi firmalann birçok projesi yükseliyor.

ÜMRANİYE

2016 yılında kullanıma açılacak olan Üsküdar – Çekmeköy metrosunun fiyatlarda büyük etki yaratacağı ilçelerden birisi de Ümraniye. İlçede kiralık ve satılık fiyatlan zaten her geçen yıl artarken, metronun da açılmasıyla beraber fiyatlar adeta tavan yapacak. Metro hattı henüz inşaat halindeyken bile fiyatlann arttığı hesap edilirse, Ümraniye’ye yatınm yapanların önümüzdeki dönemde yüzleri gülecek. Ümraniye’de şu anda Tatar Yapı, KYM Yapı, YDK Yapı, Sur Yapı gibi firmalar proje geliştiriyor.

SANCAKTEPE

Metro hattı hizmete girdiğinde Sancaktepe’nin adeta çehresi değişecek.

Son yıllarda kurulan bir ilçe olmasında rağmen birçok konut projesinin hayata geçtiği Sancaktepe, ulaşım açısından yaşadığı sıkıntıyı 2016 yılında çözmüş olacak. Metrekare fiyatlannın neredeyse yüzde 50 oranında arttığı ilçede artışın metro açıldığında da yükselişine devam etmesi bekleniyor. Sinpaş Yapı, Sinpaş GYO, Dumankaya İnşaat, Selin Yapı, Denge Yapı, Gedizler Yapı, ACK Grup, AC Yapı, Sur Yapı gibi birçok firmanın Sancaktepe’de projesi bulunuyor.

ÇEKMEKÖY

Çekmeköy de tıpkı Sancaktepe gibi metroyla beraber gayrimenkul fiyatlannın büyük oranda değişeceği ilçelerden birisi.

Anadolu yakasında Kartal’dan sonra en çok yatınm yapılan yerlerden birisi olan Çekmeköy’de metro hattının gelmesiyle beraber fiyatların yüzde 15-20 oranında artacağı tahmin ediliyor.

Son zamanlarda yatırımcılardan büyük talep gören ilçede Ary Yapı, İş Altınhas, Beşyıldız Grup, Ofton İnşaat, Çizmeci Group gibi firmalann projeleri yer alıyor.

PENDİK

Şu anda aktarma araçlar vasıtasıyla Kartal metrosuna ulaşım sağlanan Pendik, yakın zamanda metroya kavuşacak ilçelerden birisi. Kadıköy-Kartal metrosunun Kaynarca’ya kadar uzatılmasıyla beraber metroya doğrudan ulaşım sağlanacak olması Pendik’e olan ilgiyi de arttıracak.

Pendik’te DAP Yapı, Başanr İnşaat, DELMAR Yapı, Yeşilyurt İnşaat, Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı’nın projeleri yer alıyor.

TUZLA

Tuzla’da konut projeleri son zamanlarda artmaya başladı. İlçedeki konut projelerinin büyük çoğunluğunun henüz inşaat halinde olmasından dolayı ilgi çok da üst seviyede değil ancak Kadıköy-Kartal metrosunun Tuzla’ya kadar uzatılacak olması 2-3 yıl içinde ilçedeki yatınmcı sayısını arttıracak. Teknik Yapı, Anadolum İnşaat, Satya Yapı, DKY İnşaat Metropolist Yapı gibi firmalar proje inşa ediyor.

SULTANBEYLİ

İnşaat firmalannın Anadolu yakasındaki yeni duraklanndan olan Sultanbeyli de ulaşım sorununun çözülmesini bekleyen ilçelerden birisi. İlçede şu anda 3 ayn metro hattının çalışması sürüyor. 20i9’da kullanıma açılacak olan hatlarla beraber ev sahibi olmak isteyenlerin Sultanbeyli’yi de alternatifler arasında ciddi olarak değerlendireceği tahmin ediliyor. Sinpaş Yapı, Sur Yapı, Azim Gayrimenkul gibi firmalar şu anda Sultanbeyli’de faaliyet gösteren firmalardan.

Taraf

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Elysium Soul Beyoğlu Metrekaresi 9 Bin Liradan Satışta

Ofton İnşaat’ın projesi Elysium Soul Beyoğlu dün gerçekleştirilen lansmanla satışa çıktı Ofton İnşaat, İstanbul Beyoğlu’nda …