1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk İnşaat Sektörüne Bir Afrika Ülkesinden Daha Çağrı

Türk inşaat sektörü uluslararası arenada dikkat çekmeye devam ediyor.

Yürütülen başarılı projeler sayesinde çok sayıda ülkenin dikkatini çeken firmalar diğer ülkelerden sık sık yatırım teklifleri alıyorlar. Türk firmalarına konut projeleri için çağrıda bulunan bir ülkede Kenya oldu.

500 BİN KONUTA İHTİYACIMIZ VAR TÜRKLERİ BEKLİYORUZ

Türk İnşaat Sektörüne Bir Afrika Ülkesinden Daha Çağrı: 500 Bin Konuta İhtiyacımız Var

Türk İnşaat Sektörünün dünya çapında yakaladığı başarı Afrika ülkelerinin dikkatini çekiyor. Bu alanda sektörde faaliyet gösteren firmalara sık sık talepler gelirken bu konuda son örnek Kenya’dan geldi. Kenya’nın Ankara Büyükelçisi Johnson Mogoa Kimani Ondieki katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında Türk İnşaat firmalarına çağrıda bulundu.

Kenya’nın Ankara Büyükelçisi Johnson Mogoa Kimani Ondieki geçtiğimiz günlerde düzenlenen “Afrika ile İş Yapmak” seminerine katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Ondieki Türk İnşaat Sektörüne çağrıda bulundu. Kendi ülkesinin potansiyeli hakkında bilgi veren Kenya’nın Ankara Büyükelçisi Johnson Mogoa Kimani Ondieki bölgenin Türk yatırımcıları için eşsiz olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında Kenya olarak ülkelerinde çok sayıda konut ihtiyaçları olduğunu ifade eden Ondieki konuşmasını şu sözlerle sürdürdü.

“İki ülke arasında 240 milyon dolarlık bir ticaret hacmi mevcut. Enerji, inşaat, altyapı, gıda ve sağlık alanında Kenya’da çok fırsatlar var. Afrika ve Kenya ile ilgili yapılan olumsuz algılar gerçeği yansıtmıyor. Tarım ve telekomünikasyon anlamında ciddi bir gelişim içindeyiz. İnsanlarımızın hayat kalitesi de gitgide artıyor. Kenya, özellikle Türkiye için yatırım anlamında çok cazip bir ülke. Keşfedilmemiş, dokunulmamış bir potansiyeli var. Özellikle orta sınıfın gelirleri artıyor ve konut ihtiyacını doğuyor. Kenya’da 500 bin yeni konuta ihtiyacımız var. Destek ve teşviklerin de uygunluğunu düşünürsek Kenya, yatırımcının yeni gözdesi.”

Güney Afrika’nın Ankara Maslahatgüzarı Tshepo Ranamane’da söz konusu seminerde konuşma yapan isimlerden oldu. Bu kapsamda kendi ülkesine dair bilgi veren Ranamane, Güney Afrika’da orta sınıfın gelirlerinin artmasına dikkat çekti. Hastane, okul, havalimanı ihtiyaçlarını olduğunu ifade eden Tshepo Ranamane Türk yatırımcıları ülkesine çağırdı.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Müteahhitlik Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, tüm parametrelerin ve ilgili kesimlerin görüşleri dikkate alınarak …