1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Tavuklar Sanki Altın Yumurtluyor

Altın yumurtlayan tavuk hikâyesi gerçek oldu. Yumurta bir hafta içerisinde perakende fiyatı tanesi 20 kuruştan 40 kuruş rakamına ulaştı.

yumurta, zam

Son zamla yumurta fiyatları, tüketicilerin şikayetine neden oldu. Bir süre önce 30’luk kolisi 5-6 liraya satılan yumurtanın son zamla 13 liraya kadar çıkması vatandaşların tepkisine yol açtı. Diyarbakırlı yumurta satıcısı Selim Dündar, uzun yıllar yumurta toptancılığı ve perakende satıcılığını yaptığını ve böyle bir zamla karşılaşmadığını söyledi. Yumurta fiyatının daha da artacağının söylendiğini anlatan Dündar, şöyle konuştu: “Müşterilerimiz yumurtadan kaçar oldu. Herkes şaşkına uğramış durumda. Okullar açıldı, kış ayları yaklaştı, Bilindiği gibi yumurta bu aylarda en fazla tüketilen gıda maddesi. Bazı toptancılar depolarındaki yumurtayı piyasaya sürmek istemiyor. Bu işe birilerinin dur demesi gerekmektedir. Bizim diğer iş kolumuz et satıcılığıdır. Şimdiye kadar Diyarbakır merkezinde 30 liraya satılan 1 kilo et 20 ile 18 liraya düştü. Tabii ki bu durumda şaşırtıcı bir olay.”

Yumurta fiyatlarının tüketicileri şaşırttığını belirten Aziz Yıldız, bu durumun kendilerini zora sokacağını şöyle anlattı: “Kış aylarında zorluk çekeceğimiz şimdiden belli oldu. Birçok gıda maddesinde olduğu gibi kışın başlıca tükettiğimiz yumurtaya zam geldi ve bunun artmasının beklendiği belirtiliyor. Biz dar gelirli vatandaşlarız, çocuklarımız okula gidiyor, ne yedireceğiz onlara. Kolisini 5 -6 TL’ye aldığımız yumurta adeta uçtu. Birden fiyatlar 12-13 TL’ye yükseldi. Daha yağışlar başlamadı, öyle zannediyorum daha da artar. Yetkililerin bu zam işlerine bir çözüm getirmesini bekliyoruz.”

Kaynak: İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konutta KDV Sistemi Değişiyor, %17 Zam Kapıda!

Gayrimenkul sektörünün korktuğu başına geliyor. Bir süredir Maliye’de konutta KDV sistemini silbaştan değiştirecek bir tasarı …