1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Alanya’ya Yabancılar Gayrimenkul Almaya Geliyor

Antalya’nın Alanya ilçesinde en çok gayrimenkul alan ülkelerin başında Almanya, Danimarka, Norveç ve Rus vatandaşları geliyor.

alanya emlak ilan, alanya emlak ile ilgili aramalar, alanya emlak kiralık, alanya emlak ofisleri, alanya emlak sahibinden, alanya kiralık, alanya satılık daireler, Almanya, Danimarka, keys emlak alanya, milliyet emlak, Norveç, rus

Yenilenen Alanya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü binasının açılışına katılan Tapu Kadastro Genel Müdür Vekili Davut Güney, Tapu Kanunu’nun 35 ve 36. maddelerindeki değişikliğin yabancıların gayrimenkul alımlarını daha kolaylaştırdığını belirtti. Güney, gayrimenkul satışını daha da hızlandırmak için çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Alanya’dan en çok gayrimenkul alan ülkelerin başında Almanya, Danimarka, Norveç ve son yıllarda Rus vatandaşlarını gördüklerini söyleyen Güney, ilçede 23 bin civarında gayrimenkul alan yabancı olduğunu belirtti.

Türkiye’den Arap camiasından, Afrika’dan, Azerbaycan’dan, Kazakistan’dan değişik ülkelerden gayrimenkul satışı beklediklerini dile getiren Güney, askeri, gayrimenkul çalışmalarında yasaklı, özel bölge tespitleri olduğuna dikkat çekti. Bununla ilgili yazışmaların devam ettiğini söyleyen Güney, bu kurumlara sormadan da satışların devam edeceğini belirtti.

Yabancıların gayrimenkul alımlarını kolaylaştıran yasadan sonra taleplerin arttığını kaydeden Davut Güney, birkaç ay içerisinde de yeni alımlar olabileceğini kaydetti.

Cihan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Onun İçin Kurşun Geçirmez Bir Villa Yapıldı Ama…

Antalya Belek’te 15- 16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesine katılacak ABD Lideri Obama için …