1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sahibinden “Okul Kaydı İçin Uygun” Kiralık Daire!

Çocuklarını ikamet adreslerine uygun olarak kayıt yaptırmak zorunda olan veliler, uygulamayı delmenin yolunu buldu.

kiralık daire, kiralık daireler, okul, okul kaydı, sahibinden daire, sahibinden kiralık

Özellikle zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması, ikamet adreslerinde yapılan usulsüzlükte patlama yaşanmasına yol açarken, bu durum ünlü okulların çevresindeki kiraların da rekor düzeyde artmasına neden oldu.

Okul kaydını fırsata çevirmek isteyen ev sahipleri, okul çevresinde bulunan konutlarını ikamet adresi için 2-3 katı bedelle kiraya vermeye başladı.

Bazı emlakçılar da okul çevresindeki konutlarını, ‘kayıt için kiralık konut’ ilanlarıyla pazarladı. İstanbul Ataşehir’de bir emlakçının, ‘okul için kiralık konutlar’, yine Konya’daki bir başka emlakçının ‘okul kaydı için kiralık konut bulunur’ ilanları, ikamet adresinde yaşanan usulsüzlükleri gözler önüne serdi.

Usulsüzlüğe 782 TL para cezası
Kayıtlardaki adres usulsüzlüğü, okulların eğitime başlamasının ardından mercek altına alınacak. Adres bilgileri MERNİS kayıtları ile karşılaştırılacak. Şüpheli adresler, kolluk kuvvetleri tarafından kontrol edilecek. Sahte adres söz konusuysa 782 liralık para cezası verilecek.

Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Yetişmeyince Gasilhane Öğretmen Odası Oldu!

SİVAS Merkeze bağlı Başsöğüt Köyü’nde yeni yapılan okul öğretim yılına yetişmeyince, 40 ilkokul öğrencisi köy …