1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Miras Konusunda Bir Uzmana Danışın!

Posta Gazetesi yazarı Tamer Heper bugünkü soruya “Anneniz size bağış yaparsa diğer kardeşleriniz hisselerini ister” şeklinde cevap verdi…

miras, miras konuları tamer heper, miras konusunda bir uzmana danışın, Posta Gazetesi yazarı Tamer Heper, Tamer Heper

Anneme ben bakıyorum, annem de bana evini ermek istiyor. Ancak başka kardeşlerim var. Eş dost, bana satış yapılsa bile kardeşlerimin hak iddia edebileceğini söylüyor. Bu doğru mu, mailime yanıt verir misiniz? • P.K.

Değerli okuyucularım, tabir tam anlamı ile şöyle: “Söyleye söyleye dilimde tüy bitti.”

Bu tabir sanki benim için söylenmiş, dilimde tüyler bitmeye başladı. Demek ki tabirlerde bir gerçek payı var, yakında epilasyon yaptıracağım. Sevgili okuyucularım ÖZEL YANIT VEREMİYORUM, Sorularınız ancak bu köşede yer alır ve yanıtı verilir. Özel olarak yanıt vermeye başlasam ne 24 saat yeter, ne hafta, ne ay yeter. Binlerce kişiye özel yanıt ne mümkün? Bunu kaç yüz defa yazdım sayısını ben de bilmiyorum, konunuz çok özel ise ben genelleyerek soruya çeviriyorum. Okuyucumunki gibi genel ise zaten kendisinin tanınması mümkün değil, buna benzer yüzlerce soru var. . Pekiyi, şimdi geleyim yanıta.

Size bu aklı veren eş dost kim, mesleği ne? Bazı kimseler var, konuştuğunuz konu hukuki ise o avukat, konu hastalık ise o doktor, evinizi konuşuyorsanız mimar veya mühendis. Yani bilmediği yok ama her söylediği yanlış, sizin ki de öylelerden sanırım. Şayet anneniz size satış yaparsa problem yaşamazsınız. Bağış yaparsa annenizin ölümünden sonra kardeşler mahfuz hisselerini talep eder. Şayet bağış yaparda tapuda satış gösterirseniz kardeşler annenizin ölümünden sonra bunu ispatlarsa satış iptal olur, miras paylarını alırlar. Konu bu, bunu da sizin durumunuzda olup bana soran bir çok okuyucum için bir kere daha anlatmış olayım.

Posta/ Tamer Heper

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

İntifa Hakkı, Sahibinin Ölümüne Kadar Sürer!

Posta gazetesi yazarı Tamer Heper, “Bir tek evimiz var, eşim bunun intifa hakkını bana verdi” …