1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

PNR Enerji, Ceynak Lojistik için 2 Proje Geliştirdi

Güneş enerjisi sektöründe 1999 yılından beri faaliyet gösteren PNR Enerji, Ceynak Lojistik’in iki şehirde yer alan antreposu için GES projesi geliştirdi.

PNR Enerji, 1999 yılından itibaren grup bazında Türkiye genelinde ayrıca global oyuncu olarakta son 2 yıldır Chicago’da hizmet veriyor. Kurumsal endüstriyel sistemlerden, şebeke ölçekli enerji santralleri ve PV destekli tarımsal sulama alanlarına kadar birçok kapsamda projeler geliştiriyor. Sunduğu hizmetler arasında ise mühendislik, tedarik, inşaat, anahtar teslim kurulum, işletme bakım, proje geliştirme, enerji finansı, enerji verimliliği ve enerji danışmanlığı konularında çalışmalarını sürdürüyor.

MERSİN CEYNAK GES

Yapımına 2019 yılında başlanan ve faaliyete gecen Mersin Ceynak GES projesinin yılda 1.400.000 kWh elektrik üretmesi hedefleniyor. Geri dönüş süresi yaklaşık 4 yıl olan santral, beklenen üretim ile yılda yaklaşık 637 ton CO2 doğaya salınımı engelleyecek. Fotovoltaik panellerle güneş elektrik üretimi yapan bu tesis ile yaklaşık 1942 adet ağaç kurtulmuş olacak.

HATAY CEYNAK GES

Geri dönüş süresi yaklaşık 4 yıl olan ve faaliyete 2019 yılında gecen santralin , yıllık olarak toplam 1.265.223 kWh elektrik üretmesi hedefleniyor. Beklenen üretim ile yılda yaklaşık 585 ton CO2 doğaya salınımı engelleyerek, fotovoltaik panellerle güneşten elektrik üretimi yapan bu tesis ile yaklaşık 1.755 adet ağaç kurtarılmış olacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu Hale Geliyor!

Enerji verimlilik uzmanları, binaların enerji kimlik belgesi bulundurma zorunluluğunun 2 Mayıs’ta başlayacağını belirterek, “Bu tarihten …