1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yeni Nesil Sandviç Panelleri ile Yangına Karşı Yüksek Dayanım Sunuyor

Aluform Proje Mühendisi Sevgi Bulduk, Dow Chemical firması ile birlikte geliştirdikleri V PLUS Perform destekli “Aluform Platinum”un, halojen içermeyen alev geciktirici teknoloji sayesinde TS EN 13501-1 standardı kapsamında “Bs1d0” yanmazlık sınıfında en üst düzeyde yangına dayanım performansı sağladığını vurguluyor.

Alufrom bu yıl da yeniliklerle hedef kitlesinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. V PLUS Perform destekli “Aluform Platinum”un lansmanını gerçekleştirmeye hazırlandıklarını açıklayan Proje Mühendisi Sevgi Bulduk ile çalışmalarını konuştuk.

Aluform’un çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Aluform, Pekintaş Grubu’nun bir üyesi olarak 1996 yılında Alman sanayi devi VIAG Group ile, Türk ve Alman ortaklığı şeklinde kuruldu. 1999 yılında yüzde 100 Türk sermayeli olacak şekilde bir satınalma gerçekleşti. 2020 yılı itibari ile yeni ürün ve yatırımlarımızla 40.000 m2 kapalı ve 150.000 m2 açık alana sahip tam entegre bir sanayi tesisi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Pekintaş Şirketler Grubu bünyesinde sekiz farklı firma bulunmaktadır.
Bu firmalardan Pekintaş A.Ş, endüstriyel sanayi yapılarına anahtar teslimi hizmet veren müteahhitlik firmamızdır. Pekintaş Dış Ticaret, ülkemizde bulunan serbest bölgelerde faaliyet göstermektedir. Pekin İnşaat Limited Şirketi, Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları (TCK) projelerinde, otoyol, köprü, baraj ve sulama gibi konularda taahhüt hizmeti vermektedir. Pekinsan, lojistik olarak inşaat firmalarımıza destek vererek ekip ve ekipman sağlamaktadır. Pekintaş Çelik Hasır A.Ş. her türlü binanın betonarme döşeme ve duvarlarında, endüstriyel yapıların çeşitli konstrüksiyonlarında, münferit ve radye temellerde, taban betonlarında, prefabrike elemanların üretiminde vb. demirin kullanıldığı her alanda kullanılmakta olan çelik hasır üretimini yapmaktayız. 2013 senesinde kurulan Schmid-Pekintaş Enerji Sistemleri A.Ş. ise yüksek teknoloji kullanılan yeni fabrikamızda fotovoltaik paneller üretmekte ve gerekli ekipman tedariğini yapmakta, güneş enerjisiyle elektrik üretecek olan tüm sistemlere yönelik proje ve kurulum hizmetlerine katkı vermektedir.

2017 senesinde kurulan Apcon Yapı Sistemleri A.Ş. prefabrike panel binalardan konteynıra, çelik binalardan, modüler ve taşınabilir yapılara, hafif çelik binalara kadar çelik prefabrikasyon endüstrisinde geniş bir ürün yelpazesindeki kalıcı, yarı kalıcı ve geçici bina imalatlarını yapmaktadır.

Aluform; taş yünü izolasyonlu, PIR (Polyisocyanurate) izolasyonlu ve poliüretan izolasyonlu, çatı, cephe ve endüstriyel soğuk depo panelleri üretip, bu ürünleri yurt içinde ve yurt dışında yüzden fazla noktaya ulaştıran, bayileri ve çözüm ortakları vasıtası ile bu ürünlerin montajını yapan sanayii firmamızdır.

Bayilik çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ülkemizde bayilik sistemi, hakim bir dağıtım kanalı modelidir. 1996 yılından bu zamana kadar geçen 19 yılda 1200 kişiye ulaşan bayi ve taşeron ağımız ile üretim ve montaj hizmetlerimiz kaliteli, hızlı ve ekonomik bir şekilde yapılmaktadır. Aluform olarak bu aileyi daha da büyütmek adına yurt içi ve yurt dışı pazarlarımızda, ilgili firmalar ile görüşmelerimiz sürekli olarak devam etmektedir.

Bu yıl içerisinde yeni projeleriniz olacak mı?

Sandviç panellerin üretimindeki en önemli konulardan biri dolgu malzemesinin kalitesi ve üretimin tamamlanmasından sonra gösterdiği yalıtım ve özellikle yangın performansıdır. Bu konudaki tek tedarikçimiz olan Dow Chemical firmasıyla Ar-Ge çalışmalarını birlikte yürüttüp ve geliştirmiş olduğumuz V PLUS Perform destekli “Aluform Platinum” ürünümüzün lansmanını yılık ilk çeyreğinde yapacağız. Bahsetmiş olduğum yeni nesil sandviç paneller, halojen içermeyen alev geciktirici teknolojiye sahip. Bu teknolojinin özelliği nedeniyle bu ürünler, TS EN 13501-1 standardı kapsamında “Bs1d0” yanmazlık sınıfında yer alıyor ve de en üst düzeyde yangına dayanım performansı sağlıyor.

İzolasyon malzemesindeki en önemli nokta ise ürünün TS EN 14509 standardında da belirtildiği gibi taviz verilmeksizin 40 kg/m3 yoğunluğunda üretim yapılmasıdır. Bu durum ürünün yalıtım değerini, yatay ve düşey taşımalarda kırılmalara karşı direncini ve performansını arttıran en önemli etmenlerin başında gelmektedir.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Planar Cephe, Noktasal Tutuculu Cam Cephe, Spider Cephe, Transparan Cam Cephe

PLANAR CEPHE NEDİR? Planar cephe nin bir kaç adı vardır.