1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Öğrencilerine Vizyon Katabilen Okul: Doğa Koleji

Her çocuğun farklı bir birey olduğu gerçeğini temel alan Doğa Koleji, İstanbul’daki Beykoz, Acarkent, Atakent, Avcılar, Bostancı, Kartal, Kemerburgaz, Sarıyer, Topkapı, Üsküdar, Yakacık kampüslerinin yanında Ataşehir, Bahçeşehir, Çekmeköy, Çiftehavuzlar, Florya, Yenişehir butik anaokullarıyla eğitim veriyor.

2012, 2013, ankara, antalya, Apple, astronomi, ataşehir, Avcılar, bahçeşehir, batman, Bayrampaşa, Beykoz, Bostancı, Bursa, Butik, çorlu, Diyarbakır, doğa koleji, doğa koleji kampüsleri, elazığ, florya, Halkalı, istanbul, İstanbul Üniversitesi, kariyer, kemerburgaz, KKTC, Kocaeli, Konya, Kurtköy, londra, Malatya, Manisa, MBA, Mersin, Oxford, Oxford Üniversitesi, sadece, Sakarya, şanlıurfa, Sarıyer, teknoloji, Turkcell, türkiye, Tuzla, üsküdar, Vestel, Yenişehir, Zeytinburnu

Öğrencilerine vizyon katabilen okul…

Kurulduğu 2002 yılından bu yana, yani tam 10 yıldır eğitim vizyonu ile ilklere imza atan Doğa Koleji, kendine özgü yenilikçi eğitim modeliyle bu yıl açtığı yeni okullarla birlikte Türkiye çapında 52 kampüse ulaştı. 2012-2013 eğitim yılında yaklaşık 30 bin öğrenci sayısına ulaşan Doğa Koleji “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ile anaokulundan lise eğitimine kadar öğrencisine, hayatında gerekli olacak donanımı sağlayan bir eğitim sunuyor.

Doğa Koleji öğrencisini yalnızca sınavlara değil hayata hazırlama vizyonuyla hareket ediyor. Doğa Koleji İstanbul dışında Antalya, Aydın, Bursa, Çorlu, Denizli, Elazığ, Malatya, Mersin Manisa, Kocaeli, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Ankara, Sakarya ve KKTC’nin de aralarında bulunduğu Türkiye genelinde 52 farklı kampüsünde ‘öğrenci merkezli’ eğitim sistemiyle, geleceğin aydınlık akıllarını yetiştiriyor. Yeni açılan Kurtköy, Bahçeşehir, Halkalı, Florya, Güneşli, Güzelce, Bayrampaşa, Tuzla, Zeytinburnu, Cevizlibağ, Beykent, Ankara Oran ve Konya kampüsleriyle de Doğa Koleji, eğitimde çığır açmaya devam ediyor.

Yeni açılan kampüslerde de konsept kampüs uygulamasına devam
Beykoz Doğa Koleji’nde başlayan Doğa Konseptli Eğitim Modeli bugün, Beykoz Doğa Kampüsü’nden çıkarak tüm dünyada kabul gören, başarısı kanıtlanmış bir eğitim modeli haline geldi. Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, konsept kampüsün ne demek olduğunu şöyle ifade etti;

“Beykoz Doğa Koleji’nde ekoloji ve botanik dersleri eğitim müfredatımıza katıldı, Teknoloji ve uzay konseptli Ataşehir Doğa Koleji’nde ise astronomi ve uzay dersleri veriliyor. Avcılar Doğa Koleji’nde ise İstanbul Üniversitesi desteğiyle bilim ve fen konsepti oluşturuluyor. Bu sene açılan kampüslerimizde ise konsept okul felsefemizi sürdürüyor olacağız. İstanbul’un iki ucunda, Kurtköy ve Florya’da yabancı dil konsepti ile eğitim yöntemimizi hayata geçiriyoruz. Kurtköy Doğa Koleji’nde Oxford Üniversitesi işbirliği ile yabancı dil eğitiminde öğrencilerimize sınırsız olanaklar sunuyoruz. Esenkent Kampüsümüz teknoloji ve bilişim, Güzelce Doğa Koleji ise yine Beykoz gibi doğa konseptiyle tasarlanıyor. Bahçeşehir’de yeni açtığımız okulumuz ise yine teknoloji alt yapısıyla, bu bazda eğitim vermek üzere inşa edildi.”

Doğayı tanıyarak büyüyorlar…
Bir “Doğa Nesli Yetiştirmek” üzere yola çıkan Doğa Koleji, “Doğa Konseptli Eğitim Modeli”nde, çocukların yaparak ve yaşayarak öğrendikleri, doğanın ve doğa sevgisinin eğitimin her anında yer aldığı bir yaklaşımı benimsiyor. En iyi öğretmenin doğa olduğundan hareketle yola çıkan Doğa Koleji, çocukların doğaya duyarlı, aktif ve sorumlu bireyler olarak yetişmesini hedefleniyor. Dünyaya örnek oluşturan Doğa Konseptli Eğitim modeli ile bir “Doğa Nesli” yetiştiren okul, Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi (SOES) ile öğrenciye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyor ve akademik ve sosyal her alanda başarı hedefiyle eğitim veriyor.

Lise çağında iş dünyası becerisi kazanıyorlar
Ortaokulda SOES ile yönlendirilen çocuklar, lise çağına geldiklerinde ise lise düzeyine indirgenmiş bir MBA modeli olan t-MBA ile destekleniyor. Sadece Doğa Liseleri’nde uygulanan ve Londra Ticaret ve Sanayi Odası’ndan onaylı t-MBA Eğitim Modeli kapsamında yarının gençleri akademik, sosyal, sanatsal ve sportif hayata donanımlı bir şekilde hazırlanırken iş dünyası ve kariyer yolları konusunda da bilinçleniyor. Sene sonunda ders, tez ve stajlarında başarı göstere gençler uluslararası akreditasyonlu bir diploma almaya hak kazanıyorlar. Bunun dışında Doğa Koleji bir dünya markası olma yolunda dünya devleriyle yürüyor. Doğa Koleji kurumsal, akademik, teknolojik ve sosyal anlamda dev markalarla beraber. Apple, Pearson, Oxford, Promethean, Britanica, Harvard Üniversitesi, Turkcell, Vestel ve İstanbul Üniversitesi işbirlikleri Doğa’nın gücüne güç katıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yargıtay’dan Emsal “Deprem Sigortası” Kararı

Konut kredisi kullandığı bankanın, süresi bitmesine rağmen Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) sigorta poliçesinin yenilenmesi …