1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mimar Adaylarının Yarışması Archiprix-TR Başlıyor!

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen ve ana sponsorluğunu Serra’nın üstlendiği Archiprix-TR 2012’ye başvurular 10 Eylül 2012’de tamamlanıyor.

archdaily, Archiprix ile ilgili aramalar, archiprix Türkiye, Archiprix-TR, Archiprix-TR yarışması, arkitera, çanakkale seramik, inşaat sektörü, kolokyum, mimar, mimar adayı, mimar adayları, mimar yarışma, Mimarlık Okulları, seranit ankara, seranit banyo, seranit bayileri, seranit bilecik, seranit fiyat listesi, seranit granit bayileri, seranit granit fiyatları, seranit ile ilgili aramalar, Seranit Yapı Grubu, Serra, zargan

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu’nun yeni markası Serra’nın sponsorluğunda bu yıl 18’incisi düzenlenen Archiprix-TR yarışmasında sona yaklaşıldı. Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix-TR için son başvuru tarihi 10 Eylül 2012 tarihinde.

Mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişletmeyi hedefleyen Archiprix- TR, bu anlamda sektörde de beklenen ve takip edilen bir yarışma olarak dikkat çekiyor.

Yarışma kapsamında bu yıl Serra özel ödülünü kazanacak öğrenci, Archiprix yarışmalarını ilk düzenleyen ülke olan Hollanda’ya gerçekleştirilecek bir mimari geziye katılma şansı elde edecek. Yarışmada birinci olan proje 5 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. Her biri 2 bin TL değerinde üç ayrı mansiyonun verileceği yarışmada, sürdürülebilirlik ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi.

Bugüne kadar toplam 32 üniversiteden bine yakın öğrenciyi bir araya getiren yarışmaya katılmak için son başvurular 10 Eylül 2012 tarihinde alınıyor. Katılmak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey; başvurularını bu tarihe kadar www.archiprixturkiye.org sitesine yüklemek olacak. Paftaların a3 çıktılarının ve aynı zamanda kayıtlı olduğu CDlerin ise postaya veya kargoya verilmiş olması gerekiyor. 2011–2012 akademik yılı, şubat ya da haziran dönemine ait bitirme projeleri ile katılmanın mümkün olduğu yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan ya da www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebiliyor.

Archiprix-TR jürisinde, nitelikli eserleriyle tanınan mimarlar Gürhan Bakırküre, Selim Cengiç, Can Çinici ve Cem Sorguç’un yanısıra, ünlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksika’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind de yer alacak. Geçen yılın birincilik ödülünü alan Gaye Bezircioğlu ise yedek üye olarak jüri değerlendirmelerine katkıda bulunacak. Geçen yıldan bu yana verilmeye başlanan Archiprix-TR Sürdürülebilirlik ödülünün seçiminde Altensis kurucu ortağı, yeşil bina danışmanı Berkay Somalı destek olacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Gayrimenkulde Yeni Yatırım Trendi 2020

Koronavirüs salgını sürecinde gayrimenkul sektöründe değişim yaşandığını, yatırımcıların yeni arayışlara girdiğini belirten Sebahattin Gülçiçek, “Yeni …