1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mega İnşaat, İnşaatta Garantili Dönem Başlattı

Mega İnşaat, otomobil firmalarının yaptığına benzer bir garanti uygulaması başlattı. Mega, ürettiği konutlara 2 yıl boyunca tesisat da dahil olmak üzere oluşacak bütün sorunları giderme garantisi veriyor.

mega-insaat-insaatta-garantili-donem-baslatti

İnşaat sektöründe ‘garanti’ dönemini başlatan Mega İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Karadağ, Kağıthane’de inşa ettikleri Mega Evler’de ‘2 yıl tam garanti’nin müşterileri tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi. Karadağ, yeni yapacakları inşaatlarda garanti süresini 4 yıla çıkaracaklarını açıkladı.

Uzun yıllardır inşaat sektörünün içinde olan Mega İnşaat, Beykoz’daki projelerinin başarıyla sonuçlanmasının ardından, 3 yıl önce Kağıthane’deki iki etaplı konut projesine başladı. Projenin ilk etabı olan ’Mega Evler’ tamamlandı ve geçen yıldan itibaren tam dolulukla oturum başladı.

“Kapıcıya villa daireli konut projesi” olarak medyada tanınan Mega Evler’de birçok şey alışılmışın ötesinde yapıldı. İstanbul’un en önemli iş ve yaşam merkezlerine 10 dakika mesafede inşa edilen Mega Evler’de bahçeden baktığınızda bile Kanyon, Metrocity, Astoria, Trump Tower gibi merkezler görünüm içerisinde yer alıyor.

Proje yaşam merkezi olarak kurgulandı. Kapalı yüzme havuzu, bahçe havuzu, fitness salonu, yürüyüş parkuru, toplantı salonu, karşılıklı sitelerin her ikisinde de toplam 4 çocuk oyun parkı mevcut.

Garanti neleri kapsıyor?

Mega İnşaat tarafından uygulanan ‘2 yıl tam garanti’ (yeni projelerinde 4 yıla çıkarılacak) evde kullanılan her türlü tesisatı kapsıyor.

Mega Evler’den konut sahibi olanlar, aldıkları evde bulunan bataryasından dolaba, klozetinden elektrik aksamına kadar aklınıza ne gelirse iki yıl garanti veriliyor. Kullanılan ürünler bozulduğunda tamir ediliyor. Kırılması durumunda ise yenisiyle değiştiriliyor.

Site yönetimi zaman kaybetmeden sorunu gidermek zorunda. Yönetim ortaya çıkan soruna çözüm bulamazsa, mal sahibi ya da konutta oturan kendi ustasını getiriyor. Site yönetiminden yaptığı masrafı yüzde 20 karla tahsil ediyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ, bir inşaat şirketi için yük olabilecek böyle bir yönteme neden başvurduklarını ise şöyle açıklıyor:

“Diyelim ki bir kişi Mercedes bir otomobil alıyor. Firma, sattığı otomobille ilgili her türlü garantiyi üstleniyor. Üstelik bu otomobil. Taşıdığı risk bir eve göre çok daha fazla. Biz insanlara, bir otomobilden çok daha önemli bir şey satıyoruz. İnsan, aldığı otomobil sorun çıkarırsa başka otomobilli kullanmaya başlar. Ama evini bırakıp gidemez.”

“Mega 180 Hane” projesinde garanti 4 yıla çıkıyor

Mega Evler’in yanında inşa edilecek “Mega 180 Hane” projelerinde garanti süresi 4 yıla çıkacak. Yeni projenin iki haftaya kadar temelini atacaklarını belirten Karadağ, 22 ay içerisinde iskan ve çevre düzenlemesi dahil projenin tamamen bitirileceğini ifade etti.

KAYNAK: EKOBİR.COM

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü Piyasanın Canlanmasından Memnun

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Genel ekonomideki düzelme, toplumun bütün kesimlerine yayılmış durumda. Bu …