1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Markalı Konut Sektörünün Sonbahar Projeleri!

Konut sektörü, geçtiğimiz haftaları yurt dışı piyasalardan gelen sert rüzgarın Türkiye’yi ne derece etkileyeceğinin hesaplarını yapmakla geçirdi

Konut sektörü dünya piyasalarındaki dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdürüyor. Bu süreçte markalı konut üreticileri de yeni yeni projeler üretmeye devam ediyorlar.

Daha önceden görücüye çıkan projelerde satışlar yeni kampanyalarla devam ederken, sonbaharın ilk günlerinde görücüye çıkan konut projelerinde ön taleplerin yoğun olması en dikkat çekici gelişmelerden biri oluyor.

İstanbul’un en çok talep gören bölgelerinden olan Florya, Zekeriyaköy gibi bölgelerde yapılmaya başlanan konut projelerinin ön taleplerle birlikte satışına başlanırken, konut sahibi olmak isteyenlere dönük ödeme kolaylıkları da sunuluyor.

Sonbaharın ilk günlerinde görücüye çıkan konut projeleri şunlardan oluşuyor:

—————————————————————————————————————————————————

CROWN DELUXE

Bahçeşehir’in yeni genişleme merkezi Akbatı AVM’nin yanında inşasına başlanan Crown Deluxe, 400 residence dairesinden ve 40 adet alış veriş ünitesinden oluşuyor.

Babacan Yapı tarafından Bahçeşehir’in kalbinde projelendirilen Crown Deluxe l+l’den 4+1’e kadar çeşitli daire seçenekleriyle satışa sunuluyor. ‘Her Adımda Hayat’ sloganıyla lanse edilen Crown Deluxe projesinin çevresinde, Akbatı Alışveriş Merkezi, Fransız Sokağı, Medical Park Hastanesi, Festival Park ve 20 bin metrekarelik alana sahip Club İstanbul spor kulübü yer alıyor.

Akbatı AVM’ye yaklaşık 200 metre mesafede inşa edilen Crown Deluxe, TEM otoyoluna çok kısa bir mesafede yer alıyor. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olacak Akbatı AVM’nin açılışı Bahçeşehir’in büyük alışveriş merkezi ihtiyacına cevap verirken, TEM otoyolu Esenkent girişinin ay sonunda açılışı da bölgenin ulaşımını önemli ölçüde rahatlatacak.

Rezidans bahçe teras konseptinde tasarlanan Crown Deluxe 24 katlı kulelerden oluşuyor. Projede 1+1’den 4+1’e kadar sunulan daire seçenekleriyle her ihtiyaca hitap ediliyor. Üst katlardaki daireler ise Bahçeşehir bölgesi, Küçükçekmece ve Büyükçekmece Gölü manzarasına sahip. Ayrıca projede Exclusive Panorama olarak tanımlanan çok geniş teraslı özel daire seçenekleri de bulunuyor.

Crown Deluxe’de kompleksin dışında kendine ait de fitness, spa, solarium ve açık yüzme havuzu yer alıyor. Lansman öncesi yurtiçi ve yurtdışı yatırımcılardan yoğun talep alan projede 54 konut şimdiden satıldı. Projenin metrekare fiyatları bin 750 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişiyor.

Son teknolojiyle inşa edilen projede, fore kazık sistemiyle zemin güçlendirmesi öncesinde nadiren uygulanan Strain Gauge zemin yükleme deneyi yapılarak zemine en uygun kazık ebatları ve adetleri belirlendi. Projede teslimler 2013’ün sonbaharında yapılacak. Babacan Yapı Finansman Sistemi (BYF) ile 40 ay vade imkanı veya 120 ay banka kredisi ile 0 peşinat 0 ara ödeme ile konut sahibi olma imkanının sunulduğu projede fiyatlar kısa bir süreliğine 144 bin TL’den başlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Crown Delxuce
Yeri: Bahçeşehir
Yapımcı firma: Babacan Yapı
Teslim tarihi: 2013 sonbaharı
Konut sayısı: 400
Metrekare fiyatı: Bin 750 TL ile 2 bin 500 TL arasında

—————————————————————————————————————————————————

FLORYA EKŞİNAR KONAKLARI

Eroğlu iştirakleri olan Erk Pazarlama ve Erfa’nın Emiroğlu İnşaat ortaklığıyla TOKİ kaynak geliştirme uygulamaları kapsamında gerçekleştireceği Florya Ekşinar Konakları, Atatürk Ormanı’nın hemen yanında yer alıyor.

Yılbaşından bu yana üç projesini hayata geçiren Eroğlu’nun, yılın dördüncü projesi olarak geliştirdiği İstanbul’un en eski yerleşim merkezlerinden biri Florya’da yer alan Florya Ekşinar Konakları, 4 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı.

Florya Ekşinar Konakları, İstanbul Florya’da E-5 karayoluna 50 metre uzaklıkta, Atatürk Ormanı’nın hemen yanı başında yer alacak.

76 ila 463 metrekare arasında, 1+1’den 7+2’ye kadar değişen 230 dairelik konut bölümüne sahip olan proje, 73 home-ofis ve 5 mağaza ile ticari alanda da çözümler sunacak.

Projenin ana girişinden doğrudan otoparka ulaşımın, içerisindeki ring yolu üzerinden sağlanacağı Florya Ekşinar Konakları, şehrin ana noktalarına çok yakın mesafelerde, kentin karmaşasından uzak, huzur içerisinde yaşama konforunu sunacak.

21 bin metrekarelik alan üzerinde konumlanan ve 6 bin metrekareyi bulan rekrasyon alanları ile Florya Ekşinar Konakları’nda çocuklar araç trafiğinin olmadığı yeşil alanlara sahip olacak. Kısmi olarak açılabilen kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, fitness ve SPA merkezi, aerobik salonunu kapsayan sosyal tesis kompleksi, açık basketbol sahaları, cafe ve oyun parkı da projede yerini alıyor.

Eroğlu, Florya Ekşinar Konaklan projesini ‘Nostalji olan anıların şimdiki zamanda tekrar var olacağı, birbirine saygılı ve uyumlu ailelerden oluşan, köklü dostlukların yeniden hayat bulacağı kuşların öttüğü, çocukların neşe içerisinde oynadığı, herkesin ‘tanıdık’ olduğu, ‘günaydın’ ve ‘iyi akşamlar’ sözlerinin eksik olmadığı, tıpkı eskiden olduğu gibi kapısını gönül rahatlığıyla çalacağınız komşulara sahip olunacak güvenli yaşam alanları” olarak tanımlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Florya Ekşinar Konakları
Yeri: Florya
Yapımcı firma: Eroğlu iştirakleri olan Erk Pazarlama ve Erfa, Emiroğlu İnşaat ortaklığıyla
Teslim tarihi: Aralık 2012
Konut sayısı: 230
Metrekare fiyatı: 4 bin 500 TL’den başlıyor

—————————————————————————————————————————————————

VIA/PORT HOUSES&SUİTES

İçinde alışveriş merkezi VIA/PORT, beş yıldızlı uluslararası otel zinciri Crowne Plaza istanbul Asia ve kongre merkezi VIA/PORT Convention Center’ı barındıran The World of VIA/PORT’a konut projesi de ekleniyor. İstanbul Anadolu yakasının en gözde konut projelerinden biri olması planlanan VIA/PORT Houses&Suites’de toplam 617 daire bulunuyor. Eylül 2013’de tamamlanması planlanan konut projesinin toplam yatırım bedeli ise 50 milyon Euro.

Toplam 26 bin m2’lik alan üzerine konumlandırılan Houses&Suites’in yüzde 80’i yeşil alan olarak planlandı. Özel peyzajlı kat bahçelerinin bulunduğu proje, 4 blok ve 9 kattan oluşuyor. Houses&Suites’den daire alanların projenin satışı tamamlanana dek ortalama yüzde 46 oranında kazanç elde edeceğinin garantilendiği projede, dönemsel olarak fiyatlar ve fiyat artış oranları belirlenmiş durumda. Projeden ev alıp üç ay sonra kendi belirlediği yüksek bir fiyattan satmaya karar veren yatırımcı satışı ancak Houses & Suites satış ofisinin verdiği saüş fiyatı üzerinden yapabilecek. Bunun için sözleşmede özel madde olacak. Ancak proje tamamlanıp teslim edildikten sonra yatırımcı kendi arzusuna göre evini satabilecek.

Lansmanı yapılmadan projenin yüzde 20’sinin satışı tamamlanırken, VİA/PORT’un başarısını öngöremeyen perakendecilerin konut projesinden daire aldığı, kiralama için görüşmeye gelenlerin de ev aldığı belirtiliyor. Projede metrekare fiyatları 2 bin 950 TL’den başlıyor.

Daire tiplerine zümrüt, yakut, lal, mercan gibi değerli taşların isimlerini verdiklerini belirten Tayfun Döşkaya, projenin hem yaşam hem de yatırım anlamında alıcısını mutlu edeceğini söyledi. Tayfun Döşkaya, daire tiplerinin 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak değiştiğini, yüzde 70’ini 65 m2 büyüklüğündeki 1+1’lerin oluşturduğunu, projenin tam anlamıyla bir yatırım projesi olduğunu ifade etti. Projenin sosyal alanları içerisinde dinlenme alanları, parklar, fıtness center, tenis kortu, spor sahaları, açık ve kapalı yüzme havuzu, spa merkezi ve restoranlar yer alacak. Beş yıldız standartlarında bir yaşam sunacağız.”

Projenin künyesi:
Projenin adı: VIA/PORT Houses&Suites
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: VİA Development&Management Co.
Teslim tarihi: Eylül 2013
Konut sayısı: 617
Fiyatları: 2 bin 950 TL’den başlıyor

—————————————————————————————————————————————————

SELECTIVE ŞAMANDIRA

Alper İnşaat tarafından Samandıra’da farklı bir mimari konsept ile hayata geçirilecek olan Selective Samandıra’da daire fiyatları 188 bin TL ile 347 bin TL aralığında değişiyor. Projede, daire bedelinin sadece yüzde 25’i peşinat olarak ödenip, kalan kısım için anlaşmalı banka üzerinden 120 aya kadar sabit taksitlerle vadelendirme imkânı bulunuyor.

Aydos Ormanları ile karşılıklı konumlanan Selective Şamandıra, TEM Şamandıra- Kartal gişelerine 3 dakika, Kartal Köprüsü’ne 8 dakika mesafede ve hava, kara, deniz yolu ulaşımlarının tam göbeğinde yer alıyor.

‘Sınırlı Savıda Sınırsız Yaşam’ sloganı ile satışa çıkan proje, az katlı yatay yaşam konseptiyle dikkat çekivor. Proje 10 bin 830 m2’lik geniş bir alan üzerinde 6’şar katlı üç blokta 72 daireden oluşuyor.

Yaşam için gereken tüm detayların yer aldığı projede, yetişkin ve çocuk yüzme havuzu, geniş güneşlenme alanları, fitness center, sauna, basket alanı, yürüyüş yolları, pergola ve süs havuzu gibi sosyal aktivite alanları, 24 saat güvenliği, kapalı otoparkı bulunuyor. İnşaatın yüzde 25’lik kısmı tamamlanan ve Temmuz 2012’de sahiplerine teslim edilecek olan projede, 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere farklı beğenilere hitap eden beş daire tipi mevcut.

Daireler boş olarak değil, ev sahiplerinin kullanımına hazır olarak mutfak ve banyo dolapları, portmanto ile bulaşık makinesi, fırın, set üstü ocak ve davlumbazdan oluşan dörtlü ankastre seti takılı şekilde teslim edilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Selective Samandıra
Yeri: Kartal Şamandıra
Yapımcı firma: Alper İnşaat
Teslim tarihi: Temmuz 2012
Konut sayısı: 72
Metrekare fiyatları: 2 bin 500 TL- 3 bin TL arasında

—————————————————————————————————————————————————

KORUFLORYA

Aydınlı, ARKE, Metal Yapı Konut ve Vizyonlife ortaklığının TOKI işbirliğiyle hayata geçirdiği KoruFlorya satışa sunuldu.
Lüks konutlar ve iki katlı AVM’den oluşan KoruFlorya, Florya’nın son büyük projesi olma özelliğini taşıyor. 298 konutluk projeye satışa çıkmadan bin 500’e yakın ön talep geldi.

Florya’yı ‘aile rezidans’ kavramıyla tanıştırmak üzere tasarlanan KoruFlorya, sakinlerine rezidans konforunda, müstakil ev kadar sıcak, çağdaş bir yaşam sunacak.

Komşuların birbirini tanıdığı geleneksel Türk mahalle hayatını Florya’ya geri getirmesi hedeflenen projede 7+2 dubleks daire tiplerine talep oldukça yoğun. KoruFlorya, oturuma yönelik ev satın alınan, geniş ailelerin yaşadığı bir aile rezidansı olacak.

2013 yılının Ağustos ayında teslim edilmesi planlanan projede metrekare satış fiyatları 3 bin 250 dolar ile 4 bin 800 dolar arasında değişiyor.

Proje, 2 kat AVM, 4 kat otopark üzerinde konumlandırılmış 6 katlı konut bloklarından oluşuyor. Projeye başlamadan önce Florya’da oturan ailelerle focus grup çalışmaları yapılıp daire tiplerinden diğer tüm beklentilere kadar pek çok şey bu çalışmaların sonuçlarına göre şekillendirilmiş.

KoruFlorya’da tek katlı ve dubleks olmak üzere iki farklı konut tipi bulunuyor. Tek katlı daireler 3+1 ile 5+1, dubleks daireler de 4+2 ile 7+2 arasında değişiyor. KoruFlorya’da çağdaş bir rezidansta bulunabilecek hizmeüer, konut sahiplerini gündelik yaşamın rutin işlerinden kurtaracak Atatürk Havaalanı, TEM, E-5, Bakırköy deniz otobüsü, metrobüs, banliyö tren hattı, Marmaray Tüp Geçişi’ne olan yakınlığıyla KoruFlorya, ulaşımda çok sayıda alternatif sunuyor.

KoruFlorya AVM iki kattan oluşuyor. 50 bin metrekare kiralanabilir alanı ve toplam 200 mağazası var. KoruFlorya AVM, alışıldık AVM’lerden farklı olarak 4 kat yerine 2 kat. Özel araçla veya toplu ulaşım araçlarıyla kolay ulaşım sağlayacak, E-5 ve metrobüs bağlantısı da mevcut.

Projenin künyesi:
Projenin adı: KoruFlorya
Yeri: Florya
Yapımcı firma: Aydınlı, Arke, Metal Yapı Konut ve Vizyonlife ortaklığında
Teslim tarihi: Ağustos 2013
Konut sayısı: 298
Fiyatları: 3 bin 250 dolar ile 4 bin 800 dolar arasında

—————————————————————————————————————————————————

PERA SUNSET PARK

Pera Yapı, Eta Marine, Pera Panoroma gibi büyük projelerin ardından Pera Sunset Park evleri projesini hayata geçirdi.
Zekeriyaköy’ün yeni yapılanan yerleşim alanında yer alan Pera Sunset Park Evleri, 4 bin 700 metrekarelik alana konumlanan bahçe ve çatı dubleksleri ve ikiz villalardan oluşuyor.

12 bin 200 metrekare alan üzerinde 40 dubleks daire, 2 villa ve 6 dükkandan meydana gelen Pera Sunset Park Evleri’nde 1+1’den 5+2’ye kadar farklı seçenekte daireler bulunuyor. Projede villaların alanları 320 metrekare iken dairelerin alanları 99 ile 281 metrekare arasında değişiyor. Metrekare satış fiyatları 3 bin dolar olarak belirlenen projede, fiyatlar 300 bin dolardan başlıyor.

Yüzde 25 peşinat ödemesi ile konut sahibi olunabilen Pera Sunset Park Evleri’nde anlaşmalı bankalardan 120 aya kadar taksit imkanı bulunuyor. 24 ay faizsiz vade ile satışa sunulan Pera Sunset Park evlerinde, villa, bahçe ve çatı dubleksleri 300 bin USD’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Ayrıca daha uzun vadeli konut kredisi imkânı anlaşmalı banka tarafından sağlanıyor. Yatırım bedeli 10 milyon dolar olarak açıklanan projenin 2013 yılının Mart ayında (18 ay sonra) teslim edilecek. 10 bin metrekare yeşil alana sahip olan projenin sosyal donatıları arasında havuz, spor salonu, sauna, bar, kafe ve bilardo yer alıyor. İstinye Park, TİM, Solar Beachve Demirciköy Beach’e yakın olan proje, 1+1’den, 5+2’ye kadar her tipte ev seçeneği sunuyor.

Kentin finans merkezi Maslak’a çok yakın olan proje, Taksim’e 20 dakika, Sarıyer’e 5 dakika mesafede, üçüncü köprünün bağlantı yolu üzerinde yer alıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Pera Sunset Park
Yeri: Zekeriyaköy
Yapımcı firma: Pera Yapı
Teslim tarihi: Mart 2013
Konut sayısı: 40 dubleks daire, 2 villa
Metrekare fiyatları: 3 bin dolardan başlıyor

—————————————————————————————————————————————————

BATI ŞEHİR

Egeyapı Group, Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş. (EPP), TOKİ ve Emlak Konut GYO işbirliğiyle gerçekleştirilen Batışehir projesi, 800 bin metrekare inşaat alanı ile 800 milyon lira yatırım tutarına sahip bir proje. İçinde 3 bini aşkın konut, rezidans, ofis, otel, alışveriş caddesi, kulüp binası, okul olan karma bir proje.

Şu anda İstanbul’da inşa edilen 15 bin kişinin yaşayacağı, 24 saat yaşamın olacağı en büyük karma proje olan Batı Şehir için, projeye başlamadan önce 2 bin kişiye yönelik anketler yapılmış ve alman yanıtlar doğrultusunda proje hazırlanmış.

100 bin metrekare yeşil alanın olduğu bir proje, C plus, B ve A grubuna hitap ediyor. Bu projenin en önemli özelliklerinden biri de bu kadar büyük çapta bir proje olmasına rağmen ‘terzi işi’ olarak tanımlanabilecek yapıda olması.

Projede stüdyo daireden 4 + 1 ‘e, dubleks daireden rezidans dairesine, yatak konseptten alçak konsepte kadar pek çok farklı seçenek var. Projenin büyüklüğünün yanında spor, gezi, eğitim gibi birçok sosyal imkanları da var.

Proje, havalimanından Vatan Caddesi’ne, Eminönü’ne, Maslak’a 15 -10 dakikalık bir noktada. TEM’in yanında Oto Center ve İstoç’a yakın bir lokasyonda. Proje içinde alışveriş mekanları olacak ancak çevredeki AVM’lere de çok yakın bir konumda.
Ön satışları başlayan, toplam dört etaptan oluşacak projenin tamamı 2014 sonunda bitirilecek.

Ortalama metrekare fivatları 2 bin 600 TL olan projede, yüzde 1, yüzde 5 peşinatlar alarak ödeme kolaylıkları sağlanırken, sekiz banka bu proje ile anlaşmalı.

Stüdyo daireler 141 bin liradan, 1+1’ler 169 bin liradan, 2+1’ler 282 bin liradan, 3+1’ler 371 bin liradan, 4+1’ler ise 513 bin liradan başlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Batı Şehir projesi
Yeri: Bağcılar
Yapımcı firma: Ege Egeyapı Group, Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş. (EPP)
Teslim tarihi: 2014 sonu
Konut sayısı: 3 bin Fiyatları: 2 bin 600 TL

Mortgage-Ekonomist

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Hazır Betoncular Çevre Yarışması Düzenleyecek!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından, “4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması”nı 2012 yılında düzenleyecek. …