1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kocaeli’de Okul Yatırımları!

Kocaeli İl Özel İdaresi tarafından İzmit Gültepe Mahallesi’nde yapılacak 16 derslikli İlköğretim Okulu için eski bina yıkılarak hafriyat ve temel kazı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

16 derslikli İlköğretim Okulu, ek bina, Gebze Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Gebze Cumhuriyet İlköğretim Okulu ek binası, Gültepe, gültepe mahallesi, hafriyat, hafriyat çalışmaları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, inşaat kontrolörlük hizmetleri, İzmit, Kocaeli İl Özel İdare, okul, temel kazı, temel kazı çalışmaları

Kocaeli İl Özel İdaresi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 milyon 165 bin lira sözleşme bedeli bulunan 16 derslikli ilköğretim okulunun mart ayında tamamlanması planlanıyor.

Gültepe Mahallesi’nde bulunan İlköğretim Okulu ve Sağlık Ocağı’nın yıkılıp yerine yeniden yapılması amacıyla ihale gerçekleştirilmiş, yer teslimi yapılarak eski bina yıkım ve yeni bina yapım çalışmalarına başlanmıştı. 16 derslik ve 3 kattan oluşacak olan okulun üst katına ise sağlık ocağı yapılacak.

Öte yandan, Kocaeli İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Gebze Cumhuriyet İlköğretim Okulu ek binası tamamlandı. Gebze istasyon mahallesinde yapılan Cumhuriyet İlköğretim Okulu ek binası inşaat çalışmaları Ağustos 2011 tarihinde başlamıştı. Okul 2 milyon 495 bin liraya mal oldu.

24 derslikli ilköğretim okulunun İhalesi, yer teslimi ve inşaat kontrolörlük hizmetleri Kocaeli İl Özel İdaresi tarafından yürütüldü. İnşaatı tamamlanan Cumhuriyet İlköğretim Okulu ek binası geçici kabul işleminin yapılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek.

Anadolu Ajansı

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Sivas Belediyesi’nden “Hafriyat ve İnşaat Atığı” Uyarısı

Sivas Belediyesi, belirlenen alanlar dışına hafriyat ve inşaat atığı dökenleri uyararak, ilgili yönetmeliğe uymayanlar hakkında …