1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Novada Outlet Keşan’ın İnşaatına, 2013’te Başlanacak!

Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan Ticaret Borsası’nın ihale sonucu 8 milyon 500 bin TL’ye sattığı, İstasyon Mahallesi’ndeki arsaya Novada Outlet Keşan’ı inşa edecek olan Türkmall’ın proje çalışmalarına 2013 yılının 2. çeyreğinde başlayacağı öğrenildi.

bulvar avm, Edirne, istasyon mahallesi, keşan, keşan ticaret borsası, Novada, novada outlet keşan, Torunlar Gyo, Turkmall

27 Kasım 2011 tarihinde yapılan ihale sonucunda İstasyon Mahallesi’ndeki 100 dönümlük alanın 72 dönümü 8 milyon 500 bin TL’ye Türkmall isimli firmaya satılmıştı.

Konuyla ilgili olarak Türkmall’dan yapılan açıklamada, Türkmall olarak bu güne kadar 5 milyon metrekare inşaat alanı ve 2,5 milyon metre kare kiralanabilir alan sahip 30 alışveriş merkezi inşaatının hayata geçtiği ifade edilerek, “Turkmall olarak bugüne kadar toplamda 5 milyon metrekare inşaat alanı ve 2,5 milyon metrekare kiralanabilir alana sahip 30 alışveriş merkezini hayata geçirdik. Türkiye’nin çeşitli illerinde açmayı hedeflediğimiz “Novada” markasının ilki olan Aydın’ın Söke ilçesindeki Novada Outlet Söke’yi 2012 yılının Mayıs hizmete açtık. Novada Outlet Söke’nin ardından Torunlar GYO ile ortak geliştirdiğimiz çok önemli bir kentsel yenileme projesi olan Samsun’daki Bulvar Avm’yi temmuz ayında ziyaretçilerle buluşturduk.” denildi.

2013 YILININ 2. ÇEYREĞİ’NDE BAŞLANACAK

Projenin son durumu ile ilgili bilgi veren şirket yetkilileri, “Novada Outlet Keşan projemizle ile ilgili mimari konsept ve planlamalar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Proje tamamlandığında ve ruhsat alındığında tüm detaylar paylaşılacaktır. Novada Outlet Keşan’ın inşaatına 2013 yılının 2. çeyreği gibi başlamayı hedefliyoruz. Novada Outlet Keşan’ın tapu işlemleri ile de ilgili bir problem yok. Borsa ile aramızdaki sözleşmeye uygun olarak işlemler devam ediyor.” şeklinde konuştu

30 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Türkmall’ın Keşan’a inşa edeceği Novada Outlet Keşan, 30 bin m2 kapalı alana sahip. Hipermarket, yapı market, zengin mağaza karması ile ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda önemli bir çekim merkezi olacak.

Bölgenin ilk açıkhava konseptli alışveriş merkezi olan Novada Outlet Keşan, sosyal yaşama renk katacak. Novada Outlet Keşan, sadece bölge halkını değil, yabancı turistleri de ağırlayarak, Keşan’da sosyal ve ekonomik yaşama katkı sağlayacak.

İhlas Haber Ajansı

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Mimar Sinan’nın İzinden!

Konya’da inşaat sektöründe çalışan 72 yaşındaki Hasan Hezer, Mimar Sinan’ın eserlerini örnek alarak Türkiye’nin dört …