1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kentsel Dönüşüme Sayılı Günler Kaldı!

Ekim ayı sonuna kadar ilk temel atma işleminin gerçekleşeceği açıklanan Uşak Belediyesi’nin en önemli projelerinden, plajı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başlamasına sayılı günler kaldı.

bina, çevre ve şehircilik bakanı, dönüşüm, Erdoğan Bayraktar, Erdoğan Bayraktar Kentsel Dönüşüm, kentsel dönüşüm

430 bin metrekarelik alanın ilk etabı temel atma ile başlayacak ve atılacak temel üe ilk etapta 212 konut yapılması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakam Erdoğan Bayraktar’ın da davet edildiği ve katılımının beklendiği temel atma töreninin ardından kentsel dönüşüm alanından taşınan dokumacılar için yapılan Dokumacılar Sitesi için kura töreninin de yapılması hedefleniyor. Belediye Başkam Ali Erdoğan, Uşak’ı yüzünü değiştirecek projenin ilk adımının atılmasının heyecanım yaşadıklannı söyledi. 430 bin metrekare alanda ilk temel atmanın ardından etaplar halinde kısa sürede bitirileceğini vurgulayan Erdoğan, “Uşak’ın yüzünün değişeceğini herkes görecek. Projenin tamamen hayata geçmesinin ardından ilimiz bambaşka bir kent haline gelecek. Bir caddeye sıkışan bir il olmaktan kurtulacak ve yaşanabilir bir kent haline gelecek” dedi.

Zorluklar bitti, iş başlıyor

Sürecin bu durama gelmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydeden Erdoğan, süreci başanyla atlatarak bu zamana geldiklerini belirti. Uşak’m kentsel dönüşümünün ilerlemesinde Çevre ve Şehircilik Bakam Erdoğan Bayraktar’ın çabalarının unutulmayacağına dikkat çeken Erdoğan, süreçte Bakan Bayraktar’ın her türlü zorluğun aşılmasında önemli katkısının olduğunu söyledi. “Uşak kentsel dönüşüm projesinin ardından çok değişecek. Dışandan insanlar için ilimiz cazibe merkezine gelecek” diyerek projeden sonra kentin ügi çeken bir kent haline geleceğine vurgu yapan Erdoğan, şehrin havasının da proje ile çok daha iyi konumlara geleceğini belirtti.

Uşak’ta kentsel dönüşüm ile beraber değişim de başlayacağına ve bu projenin Uşak’ta gerçek bir miladın olacağının altını çizen Başkan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizin fiziki gelişimi çok önemli bir hal aldı. Maalesef kentbir cadde üzerinde gelişmeye devam ediyor. Aynca kentin İzmir Ankara karayolu üzerindeki yüzü çirkin bir görüntü gösteriyordu. Bu duruma dur demek gerekiyordu. Biz zorlu bir sürece girdik ve birçok yerde çıkmaza girebilecek sıkıntılar ile karşılaştık.

Zor durumlann hepsinin üstesinden gelmesini bildik. Bu dönemlerde bize en çok desteği veren ise zamanın TOKİ Başkanı ve şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğa Bayraktar oldu.

Bayraktar’ın bize verdiği destekle yıkımlara başladık ve bugünlere geldik. Şimdi artjk en önemli adımlardan birisi temel atmaya geldik. Ekim ayı içersinde temel atmayı gerçekleştiriyoruz. ’’

Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bakan Kurum: “Hızlı Bir Dönüşüm İşlemine Başlayacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ’da deprem nedeniyle hasar gören yapılara ilişkin, “Hızlı bir dönüşüm …