1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Finans Merkezi Bölgede Fiyatları Arttırdı!

Uzmanlar, bölgede konut yatırımı yapacak olanların dikkatini ulaşım projelerine çekiyor

Cube İstanbul Proje Geliştirme Merkezi, Finans Merkezi, gayrimenkul sektörü

İSTANBUL Ataşehir’de toplam 1.7 milyon metrekare üzerinde kurulacak olan ve geçen ay sonunda ihalesi yapılan Finans Merkezi Projesi, bölgedeki konutların fiyatların arttırdı. Ancak uzmanlar, bölgede ev almak ya da kiralamak isteyenlerin özellikle ulaşım planlarım göz önünde bulundurmaları gerektiğini söylüyor.

2006 yılından bu yana gündemde olan Finans Merkezi’nin, ilk etap inşaatının 5 yıl içinde bitmesi planlanıyor.

Kadıköy-Kartal metro hattının ardından Ataşehir’e de metro bağlantısının sağlanması için çalışmalar sürerken uzmanlar, bölgede konut yatırımı yapacak olanların dikkatini ulaşım projelerine çekiyor.

17 proje

Cube İstanbul Proje Geliştirme Merkezi Başkanı olan Ceren Kumbasar, bölgede büyük çaplı 17 konut projesinin olduğunu ve bunların bir bölümünde yaşamın başladığını belirterek, “Konut sahipleri merakla Finans Merkezi bittikten sonra dairelerinin değerinin e olacağım bekliyorlar. Ancak merkezin bitmiş projelere beklendiği kadar büyük bir etkisinin olması söz konusu değil. Çünkü bölge genişlemeyi sürdürüyor ve her geçen gün yeni projeler başlıyor” dedi.

2+1 daha mantıklı

Gayrimenkul Sektörü Danışmanı Ceren Kumbasar, yatırım amacıyla bölgede ev alacaklara da 2+1 evler almalarını tavsiye ediyor. İstatistiklerin bölgeye taşınacak nüfusun, çalışan genç bekârlar ve en fazla iki çocuklu aileler olacağını gösterdiğini anlatan Kumbasar, “Yani metrekare/fiyat orantısı da göz önünde bulundurulursa 2+1 evler en mantıklı yatırımlardır” dedi. Kumbasar, ev alırken projenin teslim tarihinde bitmemesi durumunda müteahhit firmanın ceza-ı müeyyidesine de mutlaka dikkat edilmesi uyarısında bulunarak “Yani, müteahhit söz verdiği tarihte bitiremezse projeyi size aylık ne kadar kira ödeyecek. Genellikle firmaların güncel rayiç bedelinin yüzde 60-70 bedelini ödediğini de unutmayalım” diye konuştu.

MAKET üzerinden satışı yapan evlerin satın alınması sırasında özellikle ulaşım unsurlarına dikkat edilmesi gerektiğinin altım çizen Ceren Kumbasar, “Müşterilerin dikkat etmesi gereken şey Finans Merkezi’ni küometre bazındaki yakınlık değil, ulaşım kolaylığıdır. Projeyle beraber açıklanan ulaşım planı, açıklanmayan ama öngörülen ulaşım modeli, karar verirken dikkate almanız gereken en önemli husus.

Bazı projeler Finans Merkezi’ne çok yakın ancak ulaşım çok zor. Bazen uzaktaki bir projeden merkeze ulaşmak daha kolay oluyor.”

Hürriyet Gazetesi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Konut Kirasına 7,8 Milyar Lira Ödedik

TUVİMER’in araştırmasına göre 2017’de İstanbul’da 30 milyon metrekare büyüklüğünde 252 bin 223 konut kiralanırken, bu …