1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kapıcıoğlu İnşaata “Göz”ünü Dikti!

Dünyagöz Hastaneleri’nin patronu Eray Kapıcıoğlu, inşaat sektörüne de yatırım kararı aldı. Maltepe’de lüks bir projeye başlayan Kapıcıoğlu, 290 dairelik Sahilada’ya 100 milyon dolar yatıracak. Sonraki proje ise Maslak’ta olacak

kapicioglu-insaata-gozunu-dikti

Yurtiçi ve yurtdışında toplam 23 merkeze sahip Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun patronu Eray Kapıcıoğlu, inşaat sektöründe de yatırım atağına başladı. Hastanelerinin tüm inşaatlarını yapan grup şirketlerinden Kapıcıoğlu İnşaat, İstanbul Maltepe’de lüks bir projeye başlıyor. Sahilada adındaki Maltepe sahilinde, rekreasyon alanı manzaralı proje, arsa dahil 100 milyon dolar yatırımla hayata geçecek. Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, hem sağlık hem de inşaat sektöründeki hedeflerini anlattı.

50 daire satışa çıkacak

Projeye şimdiden yoğun talep aldıklarını belirten Kapıcıoğlu, ilk etapta 50 daireyi satışa çıkaracaklarını söyledi. Kapıcıoğlu, “Önce talepleri alıp ardından satış yapacağız. Sattığımız kişilere özen göstereceğiz. Projeyi hızlı satacağımızı, yerli müşteri ile bitireceğimizi düşünüyorum. Alanlar da oturmak için alacaktır” dedi. Maltepe’de 10 dönüm arsa üzerinde 2 blok inşa edeceklerini anlatan Kapıcıoğlu, 24 ayda projeyi tamamlayacaklarını söyledi. 64 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 45 bin satılabilir alanı olduğunu vurgulayan Kapıcıoğlu, projenin toplamından 450 milyon lira ciro beklediklerini sözlerine ekledi.

350 milyon liralık hastane yatırımı

2016’da yeni hastane yatırımları yapmaya hazırlandıklarını anlatan Eray Kapıcıoğlu, sağlığın birinci iş kolu olduğunu vurguladı. Planlanan 11 hastanenin 6’sının açıldığını belirten Kapıcıoğlu, toplamda 350 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydetti. Mart 2016’da Bakü ve Amsterdam’da da hastane açacaklarını dile getiren Kapıcıoğlu, “Sağlıkta daha çok yapacağımız şeyler var. Yurtdışında açacağımız hastaneler var, yabancı ortaklık görüşmelerimiz ve borsaya açılma planlarımız bulunuyor. Yeni açacağımız hastanelerle birlikte şube sayımız 31’e çıkacak. Ayrıca bu yıl Ar-Ge için 1 milyon dolar bütçe ayırdık” dedi.

2’nci proje Maslak’ta

Eray Kapıcıoğlu, şu bilgileri verdi: “Sahile ve 2 bin dönümlük rekreasyon alanına 300 metre mesafede bulunuyoruz. 290 rezidans dairemiz var. Çok araştırma yaptık, güzel ve konforlu bir yaşam alanı yaratıyoruz. Maltepe’de bu kalitede başka bir bina olmayacak. Çok özel bir proje olacak. Geniş fitness alanları, her daireye 2 araçlık otopark, yüzme havuzu gibi alanlarımız var. Ömer Çamoğlu imzalı projede metrekare fiyatları 7 bin ila 12 bin lira arasında değişecek.” İkinci projeyi de Maslak’ta hayata geçireceklerini söyleyen Kapıcıoğlu, “Maslak projemiz de konut ve ticari ünitelerden oluşacak. 2016’da satışa çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörünün 2020’den Beklentisi Yükseldi

Türkiye Hazır Beton Birliğince (THBB) açıklanan rapora göre, inşaat sektörüne ilişkin Beklenti Endeksi, ocakta 20 …