1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’da 162 Mahallede Emlak Fiyatları Yüzde 10 Arttı!

İstanbul’da TÜİK’in verilerine göre 2012’nin ilk üç ayında 20 bin konut satıldı. Bu, bir önceki üç aylık döneme göre satışların yüzde 14,3 azaldığım gösteriyor. Ancak emlak fiyatları talep patlaması yaşanıyormuşcasına artmaya devam ediyor

istanbul emlak piyasası, istanbul konut fiyatları, istanbulda en pahalı ilçeler, izmirde konut piyasası

Son bir yılda İstanbul’da konut fiyatları ortalama yüzde 12,3 oranında arttı. Fiyatların yüzde 20’nin üzerinde yükseldiği bölgelerde Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy’ün mahalleleri dikkat çekiyor. Beşiktaş Vişnezade ve Ortaköy’de de artış yüzde 25 düzeyinde. Üsküdar Ünalan’da son bir yılda fiyatlar yüzde 26 oranında yükseldi.

Üsküdar – Çekmeköy ve Kartal – Kadıköy metro projelerine yakınlığıyla dikkat çeken Ünalan Mahallesi, Ant Yapı, Emaar, Man Yapı ve Sadıkoğlu gibi şirketlerin başladığı markalı konut projeleriyle de dikkat çekiyor. 27,5’la önceki yıla göre kentin en çok değerlenen bölgesi ise Beylikdüzü’nün Cumhuriyet Mahallesi. Bölgedeki markalı konut projelerinin yoğunlaştığı mahallede metrekare satış fiyatları bu yıl ilk kez bin liranın üzerine çıkmış görünüyor.

İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile gündemde olan Ataşehir’de de fiyat yaşanan hareketliliğe paralel olarak yükseliyor. İlçenin Yenisahra, Atatürk, Örnek, İçerenköy ve Küçükbakkalköy mahallelerinde fiyatlar yüzde 15 ila 25 arasında yükselmiş durumda. İFM’nin uzağında kalan Yeni Çamlıca, Kayışdağı ve İnönü gibi mahallelerde ise sınırlı bir yükseliş göze çarpıyor.

Forbes

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Dünyanın En Büyük İnşaat Şirketleri Listesinde 43 Türk

“Dünyanın en büyük 250 müteahhidi” listesinde Türkiye 43 firma ile ikinci sırada yer aldı. Küresel …