1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul-İzmit Hattına 2 Kardeş Otoyol Geliyor

Sanayi kenti olmasının yanı sıra İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli’de, adeta içinden çıkılmaz hale gelen ulaşım sorunu TEM’in yanı sıra Kuzey ve Güney Marmara Otoyolları ile çözülecek.

istanbul-izmit-hattina-2-kardes-otoyol-geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ‘2023 Vizyonu’ adı altında hazırlanan projeye göre artık tercihli yol olması tartışılır hale gelen TEM’e alternatif Kuzey Marmara Otoyolu ihale aşamasına geldi, Güney Otoyolu’nun projelendirme çalışmaları devam ediyor.

Yüksek Hızlı Tren için İzmit’in yanı sıra bir istasyon da Gebze’ye yaptırılacak, ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar ulaşacak olan İstanbul Metrosu’nun da Gebze ve Dilovası’na kadar uzatılması için plan kararı alındı.

Kocaeli’nin hem sanayi bölgesi, hem İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan köprü konumunda olması nedeniyle trafik sorunu yaşadığını, TEM Otoyolu’nun yetmediğini, bir kaza olduğunda yolun saatlerce ulaşıma kapandığını ve alternatifi bulunmadığını hatırlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu sorunun iki yeni otoyolla çözüleceğini bildirdi.

Yeni kavşaklar yolda

Karaosmanoğlu, “TEM ve D-100 üzerinde, yeni yol ve kavşaklar planladık. Gebze OSB, Derince Limanı, Tüpraş bağlantılarını bu kapsamda projelendirdik. Ana Karayolu projelerimiz arasında diğer bir madde, Güney Otoyoludur. Karayolları bu yol projesini de otoyol olarak revize etmiş, proje ihale çalışmalarına başlamıştır” dedi.

Kaynak: DHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Alyans İnşaat’tan Çayırova’ya 1000 Konutluk Yeni Proje!

Alyans İnşaat, Gebze’de hayata geçirdiği iki büyük projeden sonra üçüncü projesine Çayırova’da başlıyor. Şirket yıl …