1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İş GYO 50 Milyon Dolarlık Murabaha Sendikasyonu Sağladı!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş GYO), GCC’ye (Gulf Cooperation Council) bağlı bankalarla bir sendikasyon sağlayarak 50 milyon ABD doları tutarında bir murabaha işlemine imza attı

iş gayrimenkul yatırım ortaklığı, İş GYO Projeleri, iş gyo yeni projeler, Turgay Tanes

İş GYO’nun GCC’ye bağlı bankalarla sendikasyon sağlayarak 50 milyon dolarlık bir murahabaya imza attı. Finansman işlemi iki yıl vadeli ve Libor+2,50 bps kar payı ile gerçekleştirildi. Taraflar arasında Tek Talep Toplayıcı ve Yapılandırma Danışmanı olarak rol alan QInvest’in yanı sıra Barwa Bank, First Gulf Bank, Masreq Bank’a liderlik eden Qatar Islamic Bank da bulunmaktadır.

Murabaha sendikasyonun imza töreninde konuşan İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, görüşlerini şöyle dile getirdi. “Finansman sağlanması amacıyla murabaha yöntemiyle gerçekleştirilen 50 milyon ADB Doları tutarındaki bu sendikasyon, İŞ GYO nezdinde Türk ekonomi ve bankacılık sektörüne duyulan güvenin de altını çizmektedir. Bu borçlanmalar gayrimenkul yatırım ortaklıklarının iş modeline uygun maliyet ve vade sağlıyor. QInvest ile bu konudaki işbirliğimiz hem kısa hem de uzun vadede bankacılık ve yatırım sektörüne önemli değerler sağlayacaktır.”

QInvest CEO’su Shahzad Shahbaz konuyu şöyle değerlendiriyor: “Bu anlaşma, tüm tarafların başarılı çabalarıyla gerçekleşti. Sektörün önde gelen bankalarıyla sağlanan bu sendikasyonun Türkiye için önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418