1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı!

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) İnşaat Komitesi üyeleri, inşaat sektörünün sorunlarını masaya yatırdı.

gayrimenkul, inşaat, inşaat sektörü, makiad, makiad komitesi, Malatya Aktif İşadamları Derneği

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki toplantıda, MAKİAD İnşaat Komitesi üyeleri bir araya geldi.

İnşaat sektörünün sanayi ve hizmet alanında faaliyet gösteren yaklaşık 240 alt sektörle işbirliği içinde olduğunu belirten iş adamları, çok geniş bir alana hitap eden sektörün sorunları bulunduğunu dile getirdi.

Toplantıda, inşaat alanında son dönemlerde arsa problemi yaşandığı, alt yapısı hazır arsa üretilmesi gerektiği, malzeme ve arsa fiyatlarındaki artışa karşın, konut fiyatlarında düşüş gerçekleştiği, daire satışlarında geçen yıllara göre azalma görüldüğü ve kalifiye eleman sıkıntısının bulunduğu belirtildi.

MAKİAD Genel Sekreteri Şaban Bol, burada yaptığı konuşmada, İnşaat Komitesi olarak sorunlarla ilgili çözüm önerileri hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını, belirlenen sorunları ilgili makamlara ulaştırmayı planladıklarını ifade etti.

malatyaguncel.com

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İmar Planı Değişikliğinde Değer Artış Payı (DAP) İçin Düzenleme

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca imar planı değişikliklerinden kaynaklı değer artışının kamuya döndürülmesine yönelik usul ve …