1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile 20 Kavşak ve Yol Açıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından biri Sarıyer Çayırbaşı Tüneli ile 20 kavşak ve yol Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı

çayırbaşı tüneli açıldı mı, çayırbaşı tüneli ne zaman açılacak, istanbulda yeni açılan yollar, Sarıyer Çayırbaşı Tüneli

4 bin 20 metre uzunluğa sahip olan tünel iki tüp şeklinde olacak. Tünelde 2 normal şerit, bir emniyet şeridi hizmet verecek. 12 metre genişliğe sahip olan tünelin 8 metre de yüksekliği bulunuyor. Tünelde acil durumlarda; tüpler arasında 7 adet bağlantı tüneli bulunuyor. Yaklaşım tüneli ile kurtarma ekipleri tünele direkt ulaşılabiliyor. Tünel en son teknoloji ile donatılmış elektro-mekanik sistemlere sahip olarak biliniyor.

Tünelin bölgeye getireceği avantajlar ise şöyle sıralanıyor: Bölgeye erişimde tek ana arter olan sahil yolunun trafik yükü azalıyor. Kilyos ve Zekeriyaköy bölgesi ilçe merkezine girmeden ana artere bağlandı. Sarıyer Çayırbaşı tünelinden günlük ortalama 18 bin araç geçecek Tünel sayesinde 59 milyon 760 bin lira yıllık toplam tasarruf yapılması öngörülüyor.

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli dışında bugün yapımı tamamlanan 20 adet kavşak ve yolunu da açılışı yapıldı, Açılışı yapılan kavşak ve yollar şöyle: Bahçelievler İzzettin Çalışlar Caddesi yol düzenlemesi, Bakırköy Yeşilköy Havuzlu Kavşağı, Başakşehir İkitelli viyadük ve bağlantı yolları, Bayrampaşa bağlantı yolu üzeriEsenler kavşağı, Beşiktaş-Etiler TEM bağlantı yolu, Çatalca Hisarbeyli Köprüsü,Çekmeköy Taşdelen kavşağı, Çekmeköy Madenler alt geçidi, Çekmeköy Belediyesi yeni hizmet binası bağlantı yolları,Esenler alt geçidi, Bahçeşehir-Esenyurt TEM ilave köprü ve bağlantı yolları, Kadıköy Bostancı TCDD alt geçidi ve bağlantı yolları, Kağıthane Barbaros Caddesi kavşak ve bağlantı yolları, Silivri Selimpaşa Adnan Menderes Bulvarı ve çevre yolları, Sultangazi Osmangazi ilave altgeçit ve meydan düzenlemesi, ÜmraniyeTEM yan yol alt geçitleri, Ümraniye Tepeüstü Kavşağı, Üsküdar Beylerbeyi kavşak ve bağlantı yolları,Üsküdar sahil yolu düzenlemesi, Zeytinburnu Topkapı Ulubatlı Hasan kavşağı.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418