1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Hazine Taşınmazları Kiralamasında Girişimciye Destek!

139 çeşit tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi için devlet arazi desteği sağlıyor. Taşınmazlar rayiç bedelin binde biri üzerinden kiralanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; ilaç ve kozmetik sektöründe yoğun olarak kullanılan lavanta, gül, ada çayı, kekik, çörek otu başta olacak şekilde, 139 çeşit tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi amacıyla Hazine taşınmazlarını kiralıyor.

Takvim’de yer alan habere göre; taşınmazlar rayiç bedelin binde biri üzerinden kiralanıyor.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce belirlenen veya gerçek/ tüzel kişiler tarafından talep edilen ve kiraya verilmesi uygun bulunan taşınmazlar, genel müdürlüğün internet sayfasında ve uygun görülen diğer şekillerle 30 gün süreyle ilana çıkarılıyor. Tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkileri yetiştirilmek amacıyla ilan edilen aynı taşınmaz için birden fazla başvuru yapılması durumunda, belli kriterler üzerinden puanlama yapılıp, en yüksek puanı kazanan hak sahibi ile sözleşme imzalanıyor.

KADINA-GENCE ARTI PUAN

Bu puanlama sisteminde; kadın girişimci veya 18-40 yaş arası genç çiftçiler, ziraat mühendisi ya da teknisyenleri, taşınmazın olduğu yerde ikamet eden ya da kayıtlı olanlar, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı tıbbı aromatik/ süs bitkisi yetiştiricileri, tarımsal amaçlı birlik, kooperatif ve benzeri gibi üretici örgütleri artı puan alıyor ve kiralamada öncelik kazanıyor.

NASIL BAŞVURULUYOR?

Uygulamadan faydalanmak isteyenler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri bünyesindeki Milli Emlak Daire Başkanlıkları/ Müdürlükleri ve ilçelerde Milli Emlak Şeflikleri’ne başvuru yapabiliyor. Başvurular, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün web sitesi ‘www.milliemlak.gov.tr’ üzerinden elektronik olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Haziran 2020 Konut Satışları Yükselişe Geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, faizlerin düştüğü 1 Haziran’dan itibaren ülke …