1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Alyans İnşaat’tan Çayırova’ya 1000 Konutluk Yeni Proje!

Alyans İnşaat, Gebze’de hayata geçirdiği iki büyük projeden sonra üçüncü projesine Çayırova’da başlıyor. Şirket yıl sonunda satışa çıkacak olan 1.000 konutluk yeni proje için hazırlıklara devam ediyor.

Gayrimenkul sektörünün hızlı büyüyen firmaları arasında yer alan Alyans İnşaat, Gebze’de hayata geçirdiği iki büyük projeden sonra üçüncü projesine Çayırova’da başlıyor. Ergün Gayrimenkul’deki 35 yıllık tecrübesini 2004’ten beri Alyans İnşaat ile devam ettiren Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cemal Ergün, “Hedefimiz Alyans İnşaat’ı ülkemizin önde gelen gayrimenkul markalarından birisi haline getirmek. 2021 yılı hazırlıklarına devam ettiğimiz taahhüt ve yatırım projeleri açısından çok güçlü olacağımız bir yıl olacak” dedi.

İnşaat sektöründe kısmen durgunluk yaşandığı bir dönem içerisinde Cadde Alyans projesinin inşaatını tamamladıklarını ve 365 konutu teslim ettiklerinden bahseden Ergün, “Alyans İnşaat olarak 2021 yılında da en iyi yaptığımız işi yapmaya ekonomiye ve temsilcisi olduğumuz gayrimenkul sektörüne katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam. Cadde Alyans projesinin yanı sıra bölgede gayrimenkul geliştirmek için sahip olduğumuz büyük bir arsa stoku bulunmakta ve firmamıza ait 50.000 m2 arazi üzerinde bin konutluk yeni proje çalışmalarına şimdiden başladık” dedi.

“Konut sektörü canlanmaya başladı”

Türkiye’de konut talebi nüfus artışı, kentsel dönüşüm, demografik değişim gibi sebepler ile artıyor. 2020 yılının ortalarından bu yana sektörümüzün daha da ivme kazanacağını ve istikrarlı büyümesine devam edeceğine inandığından bahseden Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cemal Ergün, Hükümetin ve Merkez Bankası’nın attıkları faiz adımları ile üreticilerin yeni yatırımlar için cesaretlendiğinden bahsetti. Yatırımcıları harekete geçiren fırsatlar sayesinde beklemeye geçen tüketicinin de konut alımına başladığını söyleyen Ergün, “Tüketici için faizler indi, sıfır konut için yüzde 0.89’lara kadar fırsat var. Tüketici kredileri, mevduat faizi düşüyor. Kamu bankalarının sayesinde konut kredisinde vadeler 180 aya çıktı. Ekonomideki durağan dönem çok iyi yönetildi, yatırımlar teşvik edildi. Ülkemizin yatırım ortamına ve geleceğine olan güvenimizle bu yatırım dönemini çok iyi değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Çayırova’ya 1.000 konutluk yeni proje geliyor”

Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cemal Ergün “Alyans İnşaat olarak, 2004’ten beri İstanbul’un yüksek potansiyele sahip Gebze – Çayırova bölgesinde olduklarını “Altın Üçgen”in merkezi olarak nitelendirilen bölgeyi en iyi tanıyan ve en çok yatırım yapan gayrimenkul şirketlerinden birisi olduklarını ve yaşamın başladığı Cadde Alyans projesi ile bölgenin gelişimine katkı sağladıklarını” şeklinde konuştu. Ergün, “Önümüzdeki yılın başında müşterilerine sunacakları 50.000 m2 arazi üzerinde 1.000 konutluk yeni proje için ön talep toplamaya başladıklarını ve yoğun ilgi ile karşılaştıklarını, merkezi konumu, geniş ticari alanları ve eksiksiz sosyal donatı alanları ile Çayırova’nın en büyük projesini hayata geçireceklerini” ifade etti. Çayırova’nın tam merkezinde bulunan proje, özgün ve şık mimarisi, geniş sosyal olanakları ve sunduğu teknolojik yeniliklerle hem yatırım hem de oturum için son derece cazip bir proje olacağını ifade eden Ergün, projede büyüklükleri 75 ile 200 metrekare arasında değişen 2+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri ile bahçe dubleks ve teraslı özel daireler bulunacağı kaydedildi.

“Hedefimiz Alyans İnşaat’ı Türkiye’nin tanınan bir markası yapmak”

Geride kalan 35 yılın birikimi, tecrübesi ve heyecanı ile gelecek yıllara odaklandıklarını belirten Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cemal Ergün “Hedefimiz Alyans İnşaat’ı ülkemizin önde gelen gayrimenkul markalarından birisi haline getirmek. 2021 yılı hazırlıklarına devam ettiğimiz taahhüt ve yatırım projeleri açısından çok güçlü olacağımız bir yıl olacak” dedi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

“Dolardaki Yükseliş Konut Fiyatlarını Artıracak”

Ekonomide rasyonel politikaların öne çıkmaya başlamasıyla yükselişi hızlanan dolar kurunun ardından konut fiyatlarının da artmaya …