1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Haydarpaşa Port Projesi Onaylandı!

İstanbul’un en önemli prestij projelerinden biri olan Haydarpaşa Garı ve Liman Dönüşüm Projesi için nihai düzenleme kararı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçti

haydarpaşa adapazarı tren saatleri 2010, haydarpaşa adapazarı tren saatleri 2011, haydarpaşa adapazarı tren saatleri 2012, haydarpaşa adapazarı tren saatleri 2013, haydarpaşa ankara tren saatleri, haydarpaşa endüstri meslek lisesi, Haydarpaşa Garı, haydarpaşa garı projesi, haydarpaşa garı yenileniyor, haydarpaşa gata, haydarpaşa gata hastanesi, haydarpaşa gebze tren saatleri, haydarpaşa ile ilgili aramalar, haydarpaşa liman, haydarpaşa limanı, haydarpaşa port ihalesi, haydarpaşa port ile ilgili aramalar, Haydarpaşa Port Projesi, haydarpaşa projesi, haydarpaşa tren saatleri, istanbul port

Büyükşehir Belediyesi eylül ayı toplantılarının dördüncü birleşimi, belediyenin Saraçhane’deki yerleşkesinde AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Mecliste, 1/5000 ölçekli Haydarpaşa Garı ile Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı teklifi oylamaya sunuldu. Teklif, CHP’nin ret oyu vermesine karşın AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Alınan kararla, 2007 yılında yapılan protokolle ilk adımı atılan ”Haydarpaşa Port” projesinin 2009’da başlanan planlama çalışmalarıyla ilgili düzenlemeler için gerekli onay verildi.

Böylece plan düzenlemesi tamamlanan projenin ihale ve uygulama çalışmalarına start verilecek. Projenin hayata geçmesi için önünde engel kalmadı. Yapılacak ihalenin ardından Haydarpaşa Port projesinde ilk kazma vurulacak.

AA muhabirine açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, planın Haydarpaşa projesi olduğunu ve ”Haydarpaşa Manhattan” diye bir projeleri olmadığını söyledi.

”Bu plan, Haydarpaşa Garı ve çevresine ait plandır” diyen Kocabaş, bu planın bundan önce mecliste sonuçlandırıldığını belirterek, idari sınır ile sit sınırı arasında uyumsuzluk görüldüğünü ve alınan kararla bunun düzeltilmiş olduğunu kaydetti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Tarih Elden Geçiyor!

Haydarpaşa ve Sirkeci garları tarihlerinin en büyük restorasyonlarına hazır. Fatih’teki Fethiye Camii ve Demir Kilise …