1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Güneydoğu Teşvik Paketinin Detayları Netleşiyor

Doğu ve Güneydoğu’ya verilecek teşviklerin ayrıntıları belli oluyor. 5 cazibe merkezinin hepsine aynı teşvikler verilmeyecek. Buna göre illerin özelliklerine göre hayvancılık, hazır giyim, seracılık, meyvecilik gibi ayrı ayrı teşvikler öngörülüyor.

guneydogu-tesvik-paketinin-detaylari-netlesiyor

Diyarbakır’da Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Güneydoğu ve Doğu Anadolu teşvik paketinin ayrıntıları belli oluyor. Beş ayrı cazibe merkezi altında toplanan bu bölgedeki iller kendi özelliklerine uygun teşviklerden yararlanacak. Yani her ile aynı teşvik verilmeyecek.

Hürriyet gazetesinden Hacer Boyacıoğlu’nun haberine göre, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak’dan oluşan cazibe merkezinde yapı malzemeleri, mobilya, hayvancılık, ayakkabıcılık, hazır giyim, meyve, kuru gıda ve turizm teşvik edilecek.

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’u kapsayan bölgede tekstil-konfeksiyon, küçükbaş hayvancılık, arıcılık, meyvecilik, tıbbi ve aromatik bitkiler desteklenecek.

Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’da hayvancılık, lojistik, et ve süt ürünleri, meyvecilik, turizm öne çıkartılacak. Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl’ü kapsayan bölgede konfeksiyon, yapı malzemeleri, küçükbaş hayvancılık, arıcılık ve meyvecilik teşvik kapsamında yeralacak.

Erzurum, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt’u kapsayan cazibe merkezinde ise doğaltaş işleme, yapı malzemeleri üretimi, meyvecilik, seracılık ve kış turizmi öncelikli yatırım alanları olarak belirlendi.

Bölgede yapılacak yatırımlarda emek yoğun sektörler öncelik taşıyacak. Devlet 5 cazibe bölgesinin her birinde her yıl 80’er fabrika kurarak yatırımcılara verecek.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İçişleri Bakanlığından Hafta Sonu 31 İldeki Sokağa Çıkma Yasağına İlişkin Genelge

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine hafta sonu 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanacak sokağa çıkma yasağıyla …